Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Через примус мовна політика не робиться, – Микола Катеринчук

Через примус мовна політика не робиться, – Микола Катеринчук

Микола Катеринчук Скріншот із відео

Політик наголосив на необхідності перехідного періоду

Через примус, коли хтось стежить, змушує і штрафує, мовна політика не робиться – це неправильно.

Про це в ефірі ток-шоу “17” на телеканалі ZIK заявив лідер політичної сили “Європейська партія України” Микола Катеринчук.

Гість ток-шоу, коментуючи інформацію про те, що з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги державною мовою, зауважив, що у такий спосіб здійснювати політику щодо мови не варто.

“У питаннях намагання держави встановити у такий спосіб домінування на побутовому рівні української мови є свої плюси і мінуси. Мінус я бачу у тому, що це робиться через примус, через такі речі, що хтось буде слідкувати, змушувати, штрафувати. Так мовна політика не робиться, це неправильно”, – наголосив Микола Катеринчук.

Новини за темою: Не штрафами єдиними: Як каратимуть українців за порушення мовного законодавства?

Гість студії продовжив: “Як юрист вам скажу, що жодної перспективи судової поки що це не буде мати, навіть у 2022 році, коли це вступить у силу, тому що практика застосування буде ґрунтуватися на конституційних правах громадян України”.

Політик додав, що необхідний перехідний період, під час якого слід організовувати мовні курси для тих, хто не володіє державною мовою.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги державною мовою.

Як повідомляли, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, як діяти у випадку відмови працівників обслуговувати українською мовою.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.