Зв'язок з нами

Події

Держзрада: Януковичу повідомили про підозру через підписання Харківських угод

Держзрада: Януковичу повідомили про підозру через підписання Харківських угод

Віктор Янукович (фото: УНІАН)

Слідчі ДБР повідомили про підозру колишньому президенту України Віктору Януковичу у державній зраді за підписання Харківських угод.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора України.

Зокрема, Януковича підозрюють у тому, що діючи за попередньою змовою з вищими посадовими особами Російської Федерації, порушивши вимоги Конституції  та Закону  “Про міжнародні договори України”, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, надав іноземній державі – Російській Федерації та президенту РФ Дмитру Медведєву допомогу у проведенні підривної діяльності проти України.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року Янукович (досьє Віктора Януковича), перебуваючи у Харкові, штучно створив передумови до збільшення чисельності військ РФ та умов їх перебування на території України, під приводом отримання знижки на природний газ, підписавши від імені України угоду між Україною та Російською Федерацією. Цим документом було  продовжено на 25 років строк перебування Чорноморського флоту РФ. При цьому, Угода, а також укладені контракти на її виконання між АТ “НАК “Нафтогаз України” та ПАТ “Газпром”,  фактично не надавали жодного зниження ціни на газ.

Читайте також

Суд скасував заочний арешт Януковича: чи повернеться експрезидент до України

Досьє

Янукович Віктор

Перед підписанням документів ціна для України була двічі штучно завищена Російською Федерацією: станом на кінець 2008 року ціна газу за 1 тисячу кубічних метрів для України становила  179,5 долара США, тоді як на кінець 2010 року – 352,33 долара США. Крім цього саме зниження визнавалось зобов’язаннями України з державного боргу перед РФ, що погашаються.

У результаті підписаних Януковичем так званих “Харківських угод” було збільшено особовий склад військ та військової техніки Збройних Сил РФ на території України замість підготовки до їх зменшення та виведення з території України.

Надалі, починаючи з 20 лютого 2014 року військовослужбовці Чорноморського флоту РФ у взаємодії з іншими підрозділами Збройних Сил РФ, які здійснили вторгнення на територію півострова Крим, здійснили військову окупацію та подальшу анексію півострова Крим, що призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення територіальної цілісності України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.