Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Для дострокового розпуску Верховної Ради є декілька підстав, – юрист

Для дострокового розпуску Верховної Ради є декілька підстав, – юрист

Марина Ставнійчук Скріншот відео

Це відсутність коаліції, уряду та 30-денна перерва у засіданнях

Для дострокового припинення повноважень Верховної Ради України є декілька підстав.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявила заслужений юрист України Марина Ставнійчук.

“Підстав для дочасного розпуску Верховної Ради є декілька. Серед них –  відсутність впродовж 30 днів коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України. Як відомо, на підставі результатів виборів парламенту там сформована монобільшість і всі ми спостерігаємо за тим, що депутати виходять чи виключаються зараз, раніше вийшли окремі депутати, тепер Дубінського було виключено зі складу членів фракції, але тим не менше, у них залишається 226 народних депутатів України, які можуть функціонувати як монобільшість”, – зауважила Марина Ставнійчук.

Разом з тим вона звернула увагу на те, що регламент ВРУ в пункті функціонування і формування коаліцій депутатських фракцій  не змінений, тому коли президент Зеленський в 2019-му році мав намір достроково припинити повноваження парламенту, тоді виник конституційний спір між президентом і парламентом минулого скликання у якому стверджували,  що в них існує коаліція депутатських фракцій.

“З того часу нічого не змінено в законі України про регламент Верховної Ради і абсолютно очевидно, що чітко врегулювати питання про те, чи є наявність, чи є фіксована кількість депутатів на сьогоднішній день, очевидно, юридичної складової в цьому питанні немає”, – заявила юрист й додала, що для розгляду цієї підставу для дострокового припинення повноважень парламенту необхідно дуже багато часу.

Окрім цього Марина Ставнійчук заявила, що ще однієї підставною для розпуску ВРУ може стати переформатування Кабміну і 30-денна відсутність засідань парламенту.

“Якщо уряд чи прем’єр буде відправлений у відставку і впродовж 60 днів не буде сформовано новий уряд, парламент не проголосує, то це буде означати, що, в принципі, може бути ще одна із підстав для дочасного припинення повноважень Ради. І третя підстава – якщо впродовж 30 днів Рада не збирається на сесію. Але у нас парламент нібито збирається”, – прокоментувала експерт.

Новини за темою: З відставки уряду може розпочатися розпуск Верховної Ради, – Мусієнко

Нагадаємо, раніше народний депутат України від партії “Слуга народу”, голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що якщо Верховна Рада України виявиться недієздатною, не зможе ухвалювати рішення, її потрібно буде розпустити.

 

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.