Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Голова ОБСЄ Анн Лінде відвідає Україну наступного тижня

Голова ОБСЄ Анн Лінде відвідає Україну наступного тижня

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде Фото з відкритих джерел

Анн Лінде ознайомитися із ситуацією з вирішення конфлікту на Донбасі

Чинний голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде наступного тижня відвідає Україну та ознайомитися із ситуацією з вирішення конфлікту на Донбасі. Про це вона сказала представляючи постійній раді ОБСЄ програму головування Швеції у 2021 році, передає пресслужба ОБСЄ.

“Уже наступного тижня я відвідаю Україну, щоб зустрітися з представниками української влади, а також із спеціальним представником Грау, СММ і координатором проєктів в Україні, щоб оцінити ситуацію та підтримати зусилля для сталого вирішення конфлікту”, – зазначила Лінде.

Вона підкреслила, що найбільш кричущим прикладом порушення загальних зобов’язань і міжнародного права залишається криза в Україні та навколо неї.

“Як голова, Швеція усвідомлює виняткову важливість Спеціальної моніторингової місії та “нормандського формату”, і Тристоронньої контактної групи, щоб знайти стійке політичне вирішення конфлікту. Це має бути зроблено відповідно до принципів і зобов’язань ОБСЄ, з повною повагою суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України, в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Автономною республікою Крим та містом Севастополем”, – сказала голова ОБСЄ.

Також Лінде додала, що ОБСЄ продовжить рішуче підтверджувати, що СММ уповноважена мати безпечний і надійний доступ без обмежень у всій Україні, і нагадувати, що СММ мають бути надані необхідні умови для здійснення її мандата.

Новини за темою: “Чекаємо на тісну співпрацю”: У ТКГ відреагували на початок головування Швеції в ОБСЄ

Раніше повідомлялося, що на Донбасі протягом доби, 12 січня, СММ ОБСЄ зафіксувала 76 порушень режиму припинення вогню. Усі порушення були зареєстровані на Донеччині.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.