Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

ЄСПЛ виніс перше рішення у справі “Україна проти Росії” щодо Криму

ЄСПЛ виніс перше рішення у справі "Україна проти Росії" щодо Криму

ЄСПЛ ухвалив перше рішення у справі “Україна проти Росії” Фото з відкритих джерел

Скаргу Києва щодо порушення прав в Криму прийняли частково

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив перше рішення у справі “Україна проти Росії”, визнавши прийнятною скаргу Києва на порушення прав людини у окупованому Криму. Про це повідомляє “Європейська Правда”.

Як зазначається, відповідне рішення було ухвалено сьогодні на слуханнях, які відбуваються в Страсбурзі.

При цьому додається, що скарга, висунута українською стороною Росії щодо порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, отримала статус “Частково прийнятої”. У подальшому будуть розглядатися по суті питання щодо неналежного розслідування Росією вбивств, незаконного позбавлення волі, залякування релігійних лідерів, автоматичного надання російського громадянства та надання освітніх послуг виключно російською мовою. Українська сторона також прагне розглянути ситуацію щодо обмежень російською стороною в пересуванні кримчан на материкову Україну.

Додається, що суд тільки відхилив звинувачення встановлення Росією “адміністративної практики щодо вбивств/розстрілів”. Оскільки аргументів лише з боку нашої держави недостатньо.

Крім цього, суд зазначив, що Росія почала здійснювати “фактичний контроль” на території Криму ще до здійснення анексії, яка сталася 27 лютого 2014 року. На підставі ухваленого рішення ЄСПЛ розгляне всі скарги з боку України щодо діяльності керівництва Росії.

Новини за темою: Росія посилила репресії в окупованому Криму, – МЗС України

Раніше ЄСПЛ призначав розгляд справи Україна та Нідерландів проти Росії на 15 вересня 2021 року. Україна подала більш, ніж 50 справ щодо питань Донбасу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.