Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Кабмін затвердив зниження ціни на газ

Кабмін затвердив зниження ціни на газ

Фото: Кабмин Кабмін провів позачергове засідання

З лютого і до завершення опалювального сезону або карантину встановлений тариф на газ в 6,99 грн за кубометр.

Уряд на позачерговому засіданні у понеділок, 18 січня, прийняв рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр.

Така ціна буде діяти до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, це рішення дозволить знизити ціну на газ для українців у середньому на 30%.

“Підкреслю, що встановлена урядом ціна нижча на 1,5 грн за куб від тієї, яка була в 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що при такому ж споживанні середня платіжка буде приблизно на 500 грн меншою. І складе приблизно 40% від мінімальної зарплати”, – сказав Шмигаль.

Він запевнив, що рішення про встановлення граничної ціни на газ не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні.

“Сьогодні без втручання в ситуацію вже б в лютому кубометр газу міг подорожчати до 12 грн. В умовах недосконалої конкуренції, монополізації ринку встановлення граничної ціни необхідно, щоб збалансувати і направити ринок на шлях розвитку, а не консервації монополій”, – сказав прем’єр.

“Надалі ми зробимо так, щоб всі газопостачальні компанії представили свої річні продукти для українців. Тоді люди зможуть підписати річний контракт і заздалегідь розуміти, скільки вони будуть платити взимку або влітку. Це європейський підхід, який діє у всіх цивілізованих і розвинутих країнах”, – зазначив Шмигаль.

Також прем’єр додав, що субсидії виплачуватимуть в повному обсязі. Зараз їх отримують 3 млн домогосподарств, вони отримують в середньому по 1600 грн.

Як відомо, рішення Кабміну запрацює з лютого, а за січень українці отримають платіжки з вартістю газу від 7 до 11 гривень за кубометр.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.