Зв'язок з нами

Події

Кандидатуру Вітренка на посаду міністра енергетики можуть втретє внести до Ради

Кандидатуру Вітренка на посаду міністра енергетики можуть втретє внести до Ради

Юрій Вітренко (фото: mpe.kmu.gov.ua)

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков допустив повторне внесення кандидатури Юрія Вітренка, який вже двічі провалився під час голосування у парламенті, на посаду міністра енергетики.

Про це Разумков сказав на брифінгу після Погоджувальної Ради керівників фракцій та голів комітетів, пише Укрінформ.

Спікер нагадав, що згідно із законодавством коаліція пропонує прем’єру кандидатуру міністра, яку він потім вносить на розгляд сесійної зали.

На уточнювальне запитання журналістів, чи можливе повторне внесення кандидатури в.о.голови Міненерго Вітренка Разумков відповів, що це не заборонено Конституцією та законом.

Читайте також

Очільник Міненерго заявив, що субсидії згубно впливають на психіку українців – відео

"Слуги народу" обговорюють заміну Вітренку у Міненерго

Нагадаємо, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що не голосував за призначення Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики через його премії. Зокрема, відповідаючи на питання щодо позиції стосовно призначення Юрія Вітренка, спікер парламенту заявив, що вона є незмінною: Разумков утримався як під час першого, так і під час другого голосування. Мотивом такого рішення спікера є премії, які отримує Вітренко від свого бізнесу під час “важкої економічної ситуації в країні, коли тарифи б`ють по простим людям”.

Спікер пояснив, що він вважає неправильним поєднувати бізнес і державні посади, тому “чимось доводиться жертвувати”. Також Разумков заперечив, що впливав на групу депутатів-“слуг”, які також не голосували за призначення Вітренка.

29 січня Верховна Рада України вдруге провалила призначення Юрія Вітренка на посаду першого віцепрем’єра – міністра енергетики. “За” Вітренка проголосували лише 204 нардепи із мінімально необхідних 226. Забракло для призначення лише 22 голоси.

Президент Володимир Зеленський 25 січня попросив депутатів монобільшості підтримати призначення Вітренка на посаду першого віцепрем’єра – міністра енергетики. Він пояснив, що в.о. міністра обмежений у повноваженнях.

При першому голосуванні 17 грудня Вітренку у Верховній Раді забракло 40 голосів за призначення першим віцепрем’єром – міністром енергетики України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.