Зв'язок з нами

Події

Комітет ВРУ пропонує скоротити склад народних депутатів до 300

Комітет ВРУ пропонує скоротити склад народних депутатів до 300

Верховна Рада, сесійна зала (фото: Парламент UA)

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №1017 про зменшення конституційного складу ВРУ з 450 до 300 народних депутатів.

За відповідне рішення на засіданні комітету проголосували 17 із 22 народних депутатів – членів комітету, передає рух “Чесно”.

Восени 2020 року в опитуванні “5 питань від президента” Володимир Зеленський запитав українців, як вони ставляться до ідеї скорочення кількості нардепів до 300 осіб, то за зменшення складу Верховної Ради висловилися майже 90% опитаних.

Іще до проведення опитування влада заявляла, що за його результатами до парламенту внесуть відповідні законопроєкти.

Читайте також

З Нового року чисельність працівників РДА в Україні скоротять вдвічі

З 1 липня 2021 року скоротять ще півтисячі службовців обласних державних адміністрацій

З'явились результати, як українці відповіли на 5 запитань Зеленського

95% українців підтримують скорочення народних депутатів

Законопроєкт №1017 був внесений президентом України Володимиром Зеленським 29 серпня 2019 року, в перший день роботи Верховної Ради 9-го скликання. Він змінює низку статей Конституції України, а саме:

  • зменшує конституційний склад парламенту з 450 до 300 нардепів (цю норму в разі ухвалення закону застосують уже до парламенту наступного, 10-го скликання);
  • прибирає зі ст. 76 норму про те, що народних депутатів обирають “на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування” (аби не було дублювання зі ст. 71, де ця норма також є);
  • уточнює, що народним депутатом України може бути громадянин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу, постійно проживає в Україні не менше останніх п’яти років і володіє державною мовою (станом на зараз у Конституції вимоги до кандидата в нардепи щодо володіння мовою немає);
  • додає до ст. 77 норму про те, що “Верховна Рада обирається за пропорційною виборчою системою”.

Нагадаємо, що скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% – не підтримують.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.