Зв'язок з нами

Події

Країни в ОБСЄ відреагували на концентрацію військ Росії на кордоні з Україною

Країни в ОБСЄ відреагували на концентрацію військ Росії на кордоні з Україною

Російські війська в Криму (Фото: Радіо Свобода)

Держави-учасниці засідання ОБСЄ засудили дії Росії та запропонували їй пояснити, коли вона планує завершити навчання та повернути війська на місце постійної дислокації.

Про це свідчить звіт про засідання ОБСЄ 10 квітня, який оприлюднило “Радіо Свобода”.

Згідно з ним, засідання ініціювала українська сторона. Росії було запропоновано пояснити свої дії, однак вона відмовилася від участі.

Португалія, яка наразі головує в Європейському Союзі, висловила від імені блоку стривоженість погіршенням безпекової ситуації на сході України та рухом військ Росії на кордоні з Україною та в окупованому Криму.

Португалія та Євросоюз закликали Російську Федерацію вжити необхідних кроків для деескалації ситуації та долучитися до змістовного діалогу та конструктивних консультацій. Португалія висловила свою повну підтримку запиту України на активацію механізму зниження ризиків згідно з пунктом 16 Віденського документа 2011 року, – йдеться в документі.

Крім того, згідно з текстом, Португалія та блок підтримали кроки України та закликали сторони утриматися від дій та риторики, які можуть призвести до посилення напруги.

Схожу позицію висловила Велика Британія, яка зажадала «більшої прозорості» щодо дій російської армії та висловила стурбованість рішенням Москви не брати участь у засіданні. Лондон запропонував Росії відповісти, чому вона не поінформувала ОБСЄ про свої дії на кордоні.

Читайте також

Ердоган відреагував на ескалацію на Сході України

Держдеп США вимагає від Росії пояснень за ескалацію на Донбасі

Повідомляється, що Канада адресувала Росії питання щодо того, коли та планує завершити свою військову активність, коли війська повернуться до місць постійної дислокації та чому Кремль не поінформував про свої “навчання”, особливо враховуючи, як близько вони відбуваються до кордонів сусідньої держави.

Сполучені Штати підкреслили, що відсутність прозорості вказує на те, що це не є рутинні та попередньо заплановані військові навчання. Німеччина, також виступаючи від імені Франції, вказала на тривогу через масштабні пересування військового контингенту Росії на кордоні з Україною, яку можна розвіяти належними поясненнями, – зазначено у звіті.

Німеччина та Франція також розкритикували відповідь Росії щодо пересування її військ як надто стислу і загальну.

Схожі позиції, а також підтримку суверенітету і територіальній цілісності України, висловили Грузія, Польща, Латвія, Литва та Туреччина.

Контекст. В головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили про воєнну небезпеку через стягування російських військ до кордонів. Про ескалацію на Донбасі почали говорити саме через розширення військової присутності біля кордонів України.

31 березня відбулося загальне засідання ТКГ на рівні глав делегацій, під час якого Росія відхилила пропозиції України та ОБСЄ про встановлення перемир`я на Донбасі з 1 квітня.

У Росії заявляють, що Кремль збільшує концентрацію військ та техніки поблизу українського кордону, оскільки РФ вважає Україну “вибухонебезпечним регіоном”.

Читайте також наш матеріал: Що робити, якщо завтра наступ: аналіз загострення російсько-української війни

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.