Зв'язок з нами

УКРАЇНА

КСУ почав розгляд закону про ринок землі

КСУ почав розгляд закону про ринок землі

Фото: Facebook/ConstitutionalCourtofUkraine Розгляд поки триває на відкритому засіданні

Суд також розгляне подання щодо роз’яснення декількох статей Конституції, які стосуються землі.

Велика палата Конституційного суду в четвер, 3 червня, почала розгляд справи про конституційність земельної реформи. Про це повідомляє прес-служба суду.

На відповідність Конституції перевіряють закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення від 31 березня 2020 № 552-IX, окремі положення Земельного кодексу України зі змінами, внесеними зазначеним законом.

ВСУ також розгляне подання 53 нардепів щодо відповідності КУ закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення від 31 березня 2020 №552- IX.

Автори клопотання стверджують, що тільки український народ має право приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Нагадаємо, ринок землі запрацює з липня 2021 року. Відповідно до закону, перші два роки землю продаватимуть тільки громадянам України і не більш ніж 100 гектарів в одні руки. Після цього купувати гектари дозволять українським юридичним особам та не більш як 10 тисяч гектарів в одні руки.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.