Зв'язок з нами

Події

Міненерго тимчасово очолить Бойко, а комітет Ради погодив кандидатуру Галущенка

Міненерго тимчасово очолить Бойко, а комітет Ради погодив кандидатуру Галущенка

Юрій Бойко (Фото: КМУ)

Тимчасовим виконувачем обов’язків Міністра енергетики призначено заступника Міністра енергетики Бойка Юрія Миколайовича.

Про це йдеться на урядовому порталі.

Водночас профільний комітет Ради погодив кандидатуру Германа Галущенка на посаду міністра енергетики України. Голосування у сесійній залі за кандидатуру Галущенка відбудеться завтра, 29 квітня.

Контекст. Сьогодні, 28 квітня, виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка призначили головою “Нафтогазу”. Тим часом голова правління НАК” Нафтогаз України” Андрій Коболєв звільнений зі своєї посади. Він очолював держкомпанію протягом семи років – з березня 2014 року.

У лютому цього року Юрій Вітренко, який вже двічі провалився під час голосування у парламенті на посаду міністра енергетики, запропонував прем’єр-міністру України Денису Шмигалю невідкладно розглянути питання щодо звільнення голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, а також змінити керівництво.

Вітренко (досьє Юрія Вітренка) назвав декілька причин, які, як він вважає, є підставами для звільнення Коболєва і Наглядової ради “Нафтогазу”. Зокрема, нібито “Нафтогаз” не виконав показник видобутку газу у 2020 році, який затвердили Концепцією розвитку газодобувної галузі України. Відповідно, передбачалося нарощування до кінця 2020 року видобутку вітчизняного природного газу у 27,6 млрд м³.

Тим часом завтра, 29 квітня, на позачерговому засіданні Верховної ради народні депутати голосуватимуть за призначення міністром енергетики віцепрезидента “Енергоатома” Германа Галущенка. Кандидатуру Галущенка схвалили на засіданні фракції “Слуга народу”, а потім і в профільному комітеті Ради.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.