Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

На кожному етапі народовладдя блокується органами влади, – Лукаш щодо закону про референдум

На кожному етапі народовладдя блокується органами влади, – Лукаш щодо закону про референдум

Олена Лукаш Скріншот відео

Референдум може відбутися, якщо цього хоче влада, констатувала юрист

Закон про референдум ухвалили для влади, яка хоче прикритися певним волевиявленням громадян, щоб отримати бажане.

Про це в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі ZIK заявила юрист Олена Лукаш.

Гостя ток-шоу зауважила, що закон про всеукраїнський референдум, який 26 січня ухвалив парламент, буде працювати, якщо цього захоче влада.

“Сама ідеологія закону така, що референдум за народною ініціативою, а ми про це говоримо і про це говорив Зеленський у своїй передвиборчій програмі, референдум може відбутися, якщо цього хоче влада. На кожному етапі референдуму, який описаний в чинному, сьогодні проголосованому законі, влада може цей процес зупинити: не зареєструвати ініціативну групу, не вважати необхідним і обґрунтованим пояснення. Там потрібно писати величезне пояснення, навіщо потрібен цей референдум, які його соціально-економічні, правові наслідки. Загалом, якусь дисертацію потрібно написати. Член ЦВК може не з’явитися на засідання робочої групи. ЦВК або президент, що, у принципі, одне й те саме, тому що сьогоднішній склад ЦВК повністю підконтрольний Зеленському, можуть звернутися в КСУ, наприклад, з проханням оцінити конституційність питання, а КСУ паралізований тим же самим Зеленським. Коло замкнулося”, – сказала юрист.

Новини за темою: Разумков сумнівається, що найближчим часом можна провести референдум

Олена Лукаш продовжила перелічувати, які перепони може встановити влада проведенню референдуму.

“Кабмін Шмигаля може не дати гроші на референдум, тому збирайте свої 3,5 млн підписів і віднесіть їх туди, звідки принесли, шановні громадяни України. Предмет закону штучно обмежений. У законі проголосований досить серйозний поріг явки – 50% від громадян, включених в реєстр виборців України. Якщо ці люди не прийдуть голосувати, референдум вже визнаний нечинним. Тобто на кожному етапі народовладдя від Володимира Зеленського блокується органами влади”, – зазначила гостя ток-шоу.

Нагадаємо, 26 січня Верховна Рада підтримала в другому читанні закон №3612, який стосується народовладдя через всеукраїнський референдум. Відповідний документ набрав 255 голосів “за”. Загалом до другого читання в законопроєкт надійшло 1 386 правок.

Як повідомляли, перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявляв, що у законі про референдум, який ухвалила Верховна Рада України, згадується можливість електронного голосування, однак воно потребує додаткового законодавчого регулювання.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.