Зв'язок з нами

Події

НАБУ оскаржуватиме рішення САП про закриття справи “Роттердам+”

НАБУ оскаржуватиме рішення САП про закриття справи "Роттердам+"

Вугілля (фото: УНІАН)

Національне антикорупційне бюро України підтвердили, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко вдруге закрив справу “Роттердам+”.

Про це вони повідомили у Twitter.

У НАБУ пообіцяли, що будуть оскаржувати це рішення прокурора САП.

Прокурор САП Пономаренко вдруге закрив справу “Роттердам+”. НАБУ оскаржить це незаконне рішення. Деталі згодом, – йдеться у повідомленні.

У коментарі “Радіо Свобода”, САП також підтвердило закриття справи “Роттердам+”. Втім, причин цього й жодних подробиць не озвучили.

Зазначимо, що формула “Роттердам +” діяла для розрахунку вартості вугілля при встановленні прогнозної оптової ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016 – 2019 років.

3 серпня САП зупинила розслідування через відсутність у справі доказів, а саме експертизи про нанесення збитків.

8 серпня 2020 року закінчувався термін проведення розслідування, яке тривало 3,5 року, з березня 2017 року. Згідно з кримінально-процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП передати справу до суду або закрити справу за відсутністю складу злочину.

Читайте також

Суд відмовився скасовувати закриття справи “Роттердам+”, НАБУ рішення оскаржуватиме

ВАКС поновив розслідування справи "Роттердам+"

27 серпня САП закрила справу “Роттердам+” через відсутність складу злочину. Наступного дня процесуальний керівник справи “Роттердам +” прокурор САП Віталій Пономаренко вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань постанову про закриття справи.

24 вересня це рішення підтвердив Вищий антикорупційний суд, а 29 вересня – Офіс генерального прокурора.

Рішення про закриття справи було ухвалено після отримання висновку фінальної експертизи СБУ, яка не встановила збитків від дії формули “Роттердам+”.

27 жовтня 2020 року Вищий антикорупційний суд постановив поновити розслідування схеми постачання вугілля “Роттердам+”, чим скасував рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити справу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.