Зв'язок з нами

Події

Нардепка “Слуги народу” заявила, що легалізація марихуани – це економіка і медицина

Нардепка "Слуги народу" заявила, що легалізація марихуани – це економіка і медицина

Марія Мезенцева (фото: ФБ)

Народна депутатка від фракції “Слуга народу” Марія Мезенцева вважає за необхідне легалізувати медичний канабіс в Україні.

Про це нардепка розповіла в ексклюзивному інтерв`ю Парламент.UA.

Я співавторка одного з трьох законопроєктів, зареєстрованих у Верховній Раді, але голосуватиму за всі три закони, бо вважаю, що легалізація канабісу в медичних цілях – це необхідний крок до гуманності та толерантності нашого суспільства до важкохворих людей, котрі терплять нестерпні муки у боротьбі за життя або, на жаль, доживаючи останні дні, – заявила Мезенцева (досьє Марії Мезенцевої)

Нардепка зазначила, що пацієнтів, яким канабіноїди показані до вживання, в країні близько двох мільйонів: це і люди, що борються і з хронічним болем, і з нудотою та блюванням через хімієтерапію, і з судомами при розсіяному склерозі, і з симптомами епілепсії. Крім того, медичну марихуану також використовують у боротьбі із тривожними станами та безсонням, що може значно покращити якість життя українським захисникам.

Важливо розуміти – це не пропаганда Амстердаму, а вироблення ліків на основі канабісу в Україні (економіка) і порятунок мільйонів життів (медицина), – зазначила Мезенцева.

Контекст. 30 грудня 2020 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4553 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обороту конопель в медичних цілях, науково-технічної діяльності та промисловості”, який передбачає легалізацію марихуани в медичних цілях. Доступ до канабісу можуть отримати тяжкохворі люди.

Читайте також

Арахамія розповів про долю законопроєкту щодо медичного канабісу

У МОЗ не проти легалізації медичної марихуани

Автором документу виступив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький (досьє Михайла Радуцького).

Раніше у Верховній Раді створили робочу групу, яка напрацьовує законопроєкт щодо застосування медичного канабісу в Україні. Розглядається два варіанти появи медичного канабісу в Україні: імпорт вже готових препаратів, які використовуються у медичній сфері, або імпортозаміщення цих препаратів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.