Зв'язок з нами

Події

Національний банк України зберіг шестивідсоткову облікову ставку

Національний банк України зберіг шестивідсоткову облікову ставку

Нацбанк (фото: УНІАН)

Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін – на рівні 6% річних.

Як повідомили у пресслужбі НБУ, це сприятиме збереженню помірних темпів інфляції.

 З огляду на зростання інфляційного тиску, що поєднується з високим рівнем невизначеності, правління Національного банку вирішило зберегти облікову ставку на рівні 6%, – йдеться у повідомленні НБУ.

У Нацбанку зазначають, що надалі монетарна політика НБУ залежатиме насамперед від розвитку епідемічної ситуації та інфляційних ризиків.

Читайте також

Нацбанк зберіг 6-відсоткову облікову ставку

Також в НБУ відзначили, що у вересні внаслідок збільшення пропозиції харчових продуктів темпи зростання споживчих цін сповільнилися до 2,3% в річному вимірі

У вересні міжнародні резерви України скоротилися на 8,7% – Нацбанк

У регуляторі підкреслили, що у вересні резерви зменшилися з урахуванням періоду пікових виплат за зовнішніми борговими зобов`язаннями держави

У разі швидкої стабілізації епідемічної ситуації економіка продовжить відновлюватися, що супроводжуватиметься помірним пришвидшенням інфляції. Основним стимулюючим інструментом виступатиме фіскальна політика, в тому числі очікуване підвищення мінімальної заробітної плати, – зазначили у фінустанові.

Водночас Національний банк, хоча й проводитиме м’яку монетарну політику, готовий також відреагувати підвищенням облікової ставки на пришвидшення інфляції в умовах пожвавлення світової та української економік.

Раніше Нацбанк повідомив міжнародні резерви України у вересні скоротилися на 8,7% і складають 26,5 мільярдів доларів.

У регуляторі підкреслили, що у вересні резерви зменшилися з урахуванням періоду пікових виплат за зовнішніми борговими зобов`язаннями держави.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.