Зв'язок з нами

Події

Нові небезпечні мутації “британського штаму” коронавірусу виявлено в Україні

Нові небезпечні мутації "британського штаму" коронавірусу виявлено в Україні

Коронавірус, лабораторія, (фото: pexels)

В Україні виявлено нові, небезпечні мутації “британського” штаму коронавірусу.

Про це повідомляє Інститут молекулярної біології та генетики НАН України.

Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, та двох – з Києва, науковці ІМБГ виявили у всіх зразках нові мутації “британського” штаму коронавірусу. Модифікований “британець” відрізняється від попередника, вперше виявленого у Лондоні в грудні 2020 р., критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу у клітині та реактивність імунної системи людини, – йдеться у повідомленні Інституту.

Зазначається, що зразки для дослідження було відібрано на Прикарпатті, коли в регіоні почався різкий спалах захворювання.

За даними, оприлюдненими днями керівництвом МОЗ, досі на території України фіксували одиничні випадки попереднього “британського” штаму.

Читайте також

Дослідження показали, що "британський" штам коронавірусу є більш смертельним

Новий штам коронавірусу з Бразилії утричі заразніший від звичайного COVID-19

Вочевидь, саме комбінація модифікованих штамів «британця» спричинила нинішню хвилю епідемії і є поясненням все частішого виявлення випадків повторного інфікування людей. Крім того, лікарі фіксують важче протікання коронавірусної хвороби у людей, – зазначають науковці.

Директор ІМБГ, академік Михайло Тукало зазначив, що можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами “британця”.

Отримані науковцями нашого інституту дані вже зареєстровані в міжнародній базі GISAID.

Контекст. 5 березня в Україні випадково знайшли британський штам коронавірусу у двох пацієнтів з Івано-Франківщини, під час випробовування нових тестів на коронавірус однією з приватних фармацевтичних компаній України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.