Зв'язок з нами

Події

Омбудсман нагадав, коли сфера обслуговування має перейти виключно на українську мову

Омбудсман нагадав, коли сфера обслуговування має перейти виключно на українську мову

Тарас Кремінь Фото: Facebook

З 16 січня 2021 року мова обслуговування споживачів в Україні має бути виключно українською. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці у Fаcebook.

Відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги державною мовою, – зазначив омбудсман.

За його словами, з 16 січня, у супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав’ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ви не були – обслуговування має бути українською.

Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, – додав Кремінь.

У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою можна звертатися до Уповноваженого із захисту державної мови (поштова адреса: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: [email protected]).

Нагадаємо, 9 жовтня Верховний суд України зазначив, що президент Володимир Зеленський зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.