Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Омбудсмен хоче позбавляти нардепів мандата за порушення мовного закону

Омбудсмен хоче позбавляти нардепів мандата за порушення мовного закону

Фото: Пресс-служба Верховной Рады Мовний обмудсмен вимагатиме позбавляти мандатів депутатів, які порушують закон про державну мову

Використовуючи недержавну мову під час виконання службових обов’язків, депутати порушують не тільки мовний закон, але і присягу, вважає Тарас Кремінь.

  Мовний омбудсмен Тарас Кремінь вимагатиме від політичних партій позбавляти мандатів депутатів, які порушують мовний закон. Про це він повідомляє його прес-служба в п’ятницю, 23 квітня.   Використовуючи недержавну мову під час виконання своїх службових обов’язків, депутати порушують не тільки статтю 12 Закону Про забезпечення функціонування української мови як державної, а й депутатську присягу. У службові обов’язки депутатів входить участь у засіданнях, заходи, зустрічі і робоче спілкування.   “У зв’язку з цим ми будемо звертатися до відповідних політичних сил із вимогою позбавити депутатських мандатів представників, які систематично порушують норми закону і присягу”, – сказав Кремень.   Також омбудсмен повідомив, що під час засідання Харківської міськради 21 квітня мовний закон порушив секретар ради, ряд депутатів і чиновників виконкому.   “Це вже не перший сигнал про те, що місцеві депутати систематично порушують мовне законодавство. Відповідно до статті 56 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” мною як Уповноваженим щодо захисту державної мови вже здійснюються заходи державного контролю відносно ряду депутатів і посадових осіб Харківської міської ради. Чергова скарга, яка надійшла на нашу адресу, також не залишиться без уваги. Будуть вжиті всі можливі заходи реагування, передбачені законом”, – підсумував Тарас Кремінь.   Нагадаємо, що раніше омбудсмен звернувся до генпрокурора з приводу мовного питання в Миколаєві. Також здійснюються заходи контролю за використанням державної мови окремими депутатами Миколаївської міськради.   Також повідомлялося, що суд прийняв рішення щодо мовного питання в Запорізькій області. Рішення суду набирає чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи.      

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.