Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

“Опозиційна платформа – За життя”: Політичний банкрут Зеленський намагається встановити диктатуру, незаконно закриваючи ЗМІ

"Опозиційна платформа - За життя": Політичний банкрут Зеленський намагається встановити диктатуру, незаконно закриваючи ЗМІ

Пресслужба “Опозиційної платформи – За життя”

Указ Президента України Володимира Зеленського про припинення діяльності телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK, введення персональних санкцій проти їх власника, члена політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Тараса Козака є актом узурпації влади, відвертої цензури, механізмом встановлення диктатури і тиранії в країні, нехтуванням всіх міжнародних принципів і норм демократії. Про це йдеться в заяві “Опозиційної платформи – За життя”, оприлюдненій на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Йдучи шляхом корупції, крадіжки грошей на “Великому будівництві”, піднімаючи тарифи на газ для населення, переслідуючи російськомовних громадян і підтримуючи націонал-радикалів, Зеленський не міг проігнорувати свободу слова тих засобів масової інформації, які виступали з обґрунтованою критикою його дій.

Це рішення, що автоматично переводить Україну в число диктатур, свідчить лише про повне банкрутство чинної влади, реальність катастрофічного падіння рейтингу особисто Зеленського і партії “Слуга народу”.

Рішення Президента Зеленського повністю суперечить чинному законодавству. Частина друга статті 1 Закону України “Про санкції” говорить: “санкції можуть застосовуватися з боку України щодо іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка перебуває під контролем іноземної юридичної особи або фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність”.

Телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK є українськими юридичними особами, а Тарас Козак є громадянином України, тому рішення, прийняте Зеленським, є грубим, кричущим порушенням українського законодавства, оскільки дія Закону України “Про санкції” на них не поширюється. Закони і Конституція України (ст.62) прямо забороняють обмеження прав і свобод громадян, поки їх винність не доведена в законному порядку і не встановлена рішенням суду.  Ніякими Указами Президента без рішення суду не може бути припинена діяльність телевізійних каналів.

“Опозиційна платформа – За життя” заявляє, що умисні, злочинні дії Зеленського, який провалився як лідер держави, – це спроба розправи над опозиційною політичною силою, яка, згідно з даними соціологічних опитувань, є лідером політичних симпатій.

Представники політичних сил України, громадянського суспільства і мислячі громадяни повинні здавати собі справу в тому, що влада Зеленського твердо встала на шлях узурпації влади, встановлення диктатури, знищення опозиції і розправи над свободою слова.

Ми звертаємося до міжнародних організацій та їх моніторингових місій в Україні, дипломатичних представництв із закликом рішуче засудити диктаторські дії Зеленського. Вказати на неприпустимість репресій проти опозиції та незалежних ЗМІ.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.