Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

“Опозиційна платформа – За життя”: Влада намагається викреслити з пам’яті українців подвиг народу у Великій Вітчизняній війні

"Опозиційна платформа - За життя": Влада намагається викреслити з пам'яті українців подвиг народу у Великій Вітчизняній війні

Пресслужба “Опозиційної платформи – За життя”

Влада намагається викреслити з пам’яті українців подвиг народу у Великій Вітчизняній війні. Про це йдеться в заяві “Опозиційної платформи – За життя”.

Наводимо її текст дослівно:

Влада не залишає спроб нівелювати подвиг українського народу під час Великої Вітчизняної війни. Кабінет Міністрів схвалив запропоновані Мінветеранів зміни до Положення Про Державний протокол і церемоніал України, вилучивши з програми державного візиту церемонію покладання главами іноземних держав вінка до Могили Невідомого Солдата в Києві.

Замість цього поряд з церемонією пам’яті жертв голодоморів в Україні, передбачається покладання вінка або квітів до “місця або пам’ятника, присвяченому захисникам України”. У новій редакції протоколу його пропонується перенести до пам’ятників учасникам Революції Гідності, героям Небесної Сотні, учасникам АТО, борцям за незалежність України у ХХ столітті.

Змінюються і правила інавгурації Президента: покладання вінка до Могили Невідомого Солдата також скасовується.

Всі ці нововведення є не чим іншим, як черговою спробою переписати історію. Викреслити з пам’яті людей трагічні події Великої Вітчизняної війни, применшити, замовкнути внесок українського народу в досягнення великої перемоги.

І це при тому, що згідно з результатами соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 78% українців вважають, що 9 Травня, День Перемоги над нацизмом, – це свято, що має символізм і значимий для них особисто. А 81% респондентів виступили за те, щоб 9 Травня був державним святом і вихідним днем.

Для порівняння: події на Майдані Незалежності наприкінці 2013-го ‒ початку 2014 років лише 45,5% українців розцінюють тепер як Революцію Гідності. І ще менше – лише 37,8% опитаних – заявили, що підтримали б Майдан і зараз (соцопитування, проведене Центром Разумкова спільно з фондом “Демократичні ініціативи”).

Тобто своїм рішенням владна команда в черговий раз підтвердила, що є владою меншини, а Президенту Зеленському фактично плювати на думку та інтереси громадян очолюваної ним держави.

Партія “Опозиційна платформа – За життя” робила і продовжує робити все для того, щоб захистити історичну пам’ять, донести до майбутніх поколінь правду про події і героїв Великої Вітчизняної війни, не допустити реваншу фашизму і нацизму, що піднімає голову в Україні. З цією метою нашою партією створено громадський рух “Український фронт захисту історичної пам’яті”, робота якого спрямована на те, щоб зберегти всі сторінки української історії, увічнити внесок нашого народу у відновлення миру, віддати шану полеглим у Великій Вітчизняній війні.

“Опозиційна платформа – За життя” не допустить наруги над цінностями українців. А тимчасовики біля керма країни, цинічно намагаються нав’язати свою інтерпретацію найважливіших в історії країни подій, лише демонструють власну ущербність і нікчемність. Тепер вже – і на рівні офіційного протоколу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.