Зв'язок з нами

Події

Політв’язень Кремля Вигівський перебуває у важкому стані – Денісова

Політв’язень Кремля Вигівський перебуває у важкому стані - Денісова

Валентин Вигівський Фото: Роман Сущенко у Фейсбуці

Український політв’язень Валентин Вигівський перебуває у важкому психоемоційному стані, він тримається з останніх сил. Про це повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денисова на своїй сторінці Facebook.

Вона зазначила, що отримала повідомлення від матері Валентина, що Вигівський продовжує перебувати у повній ізоляції від зовнішнього світу. Телевізор, радіо, газети залишаються недоступними, а прогулянки відбуваються в окремій клітці.

Єдина можливість спілкування – паперові листи, але таке листування обмежується на період його тримання в ШІЗО. На додаток, вони доходять лише на адресу батьків. Останній лист від Валентина батьки отримали 22 жовтня 2020 року. Валентин також скаржиться на сильні болі у хребті, однак у тих умовах, де його утримують, він не може отримати належної медичної допомоги, – розповіла омбудсманка.

Вона нагадала, що Валентин 7-й рік перебуває у незаконному ув’язненні та наразі його утримують в колонії Кіровської області РФ у приміщенні камерного типу з низкою обмежень.

Крім того, через карантинні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, представників консульської служби України в РФ не допускають до нашого співгромадянина.

Денісова звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою “припинити ганебні дії та відновити права громадянина України на життя, належні умови тримання, отримання необхідної медичної допомоги та на зв’язок із зовнішнім світом”.

Читайте також

У Росії катують українського політв’язня – Денісова

Омбудсман занепокоєна за життя Олександра Шумкова

У кримського політв'язня Приходька критично погіршився стан здоров'я – Денісова

Український активіст не отримує необхідне лікування

Своєю чергою журналіст Роман Сущенко повідомив, що Валентин Вигівський перехворів у колонії на COVID-19.

За його словами, Валентин знаходиться на межі нервового напруження, перехворів на COVID-19 і був переведений з одиночної камери ШІЗО (штрафного ізолятора колонії) до ПКТ (приміщення камерного типу).

Валентин пише, що перебував у ШІЗО 11 діб і більше не витримає таких умов, – розповів Сущенко, посилаючись на слова батька Валентина Петра Вигівського.

Батько політв’язня також розповів, що колонія перебуває у зоні епідемії коронавірусу. Усіх ув’язнених, які хворіють на COVID-19, утримують в окремому бараці і їм не надається жодної медичної допомоги.

Він повідомив, що Валентин має серйозні проблеми зі здоров’ям, у т.ч. має захворювання хребта. Йому важко пересуватися.

Петро Вигівський серйозно занепокоєний фізичним та психічним станом здоров’я сина і неодноразово разом з іншими представниками родин політв’язнів Кремля звертався до Офісу президента України, представників уряду та Уповноваженої Верховної Ради з прав людини по допомогу та негайні перемовини у рамках ТКГ щодо ситуації з українськими громадянами, що незаконно утримуються на території РФ та окупованих територій. Але їхні запити поки залишається без відповіді, – зазначив Сущенко.

Нагадаємо, у грудні 2015 року московський обласний суд засудив Валентина Вигівського до 11 років виправної колонії суворого режиму.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.