Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Раді знов не вистачало голосів для призначення Вітренка

Раді знов не вистачало голосів для призначення Вітренка

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

Утримались від голосування усі фракції, окрім “Слуга народу” та “Довіра”

Верховна Рада України не зуміла призначити новим міністром енергетики Юрія Вітренка. Відповідне рішення підтримали лише 204 нардепи з 226 необхідних.

Зазначається, що утримались від голосування усі фракції, окрім “Слуга народу” та “Довіра”.

Водночас перед фінальним голосуванням Вітренко перерахував свої досягнення в статусі в.о. міністра: погашена заборгованість перед шахтарями, вдалося стримати більш значного підвищення тарифів, укладені договори з іноземними інвесторами на розробку газу в Україні, не було віялових відключень.

“Будемо працювати, щоб тарифи були зрозумілими і доступними для людей… Щоб менше людей зверталися за субсидіями”, – сказав Вітренко.

До слова, з 2014 року Юрій Вітренко обіймав посаду виконавчого директора “Групи Нафтогаз”. Однак, кілька місяців тому він покинув компанію. Там він відповідав у тому числі за газові суди з Росією, які завершились перемогою у Стокгольмському арбітражі та отриманням Україною майже трьох мільярдів доларів компенсації.

Також він працював в аудиторській компанії PricewaterhouseCoopers.

Новини за темою: Кабмін призначив Вітренка в. о. міністра енергетики  

Нагадаємо, у грудні 2020 року Верховна Рада України також не проголосувала за призначення Юрія Вітренко на посаду міністра енергетики та першого віцепрем’єр-міністра України. Тоді “за” проголосували 186 народних депутатів, з яких 153 голоси від фракції “Слуга народу”.

Зауважимо, у декларації Вітренко вказав, що його сім’я володіє п’ятьма квартирами, чотири із яких розташовані в столиці, а ще одна – за кордоном. Зокрема, чиновник має у власності 124-метрову квартиру в Києві, яку він купив у поточному році.

Найбільший блок у декларації Вітренка – це зарплата й накопичення. Минулого року в “Укрнафті” він отримав гонорар у 1,4 млн грн, а за дев’ять днів роботи в Міненергетики на посаді в.о. міністра чиновник заробив 15 759 гривень.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.