Зв'язок з нами

Події

Разумков попросив Венеціанську комісію оцінити законопроєкти щодо КСУ

Разумков попросив Венеціанську комісію оцінити законопроєкти щодо КСУ

Конституційний Суд України (фото: КСУ / Facebook)

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков запитав думки у Венеціанської комісії щодо двох законопроєктів про діяльність Конституційного суду.

Про це йдеться на сайті Венеціанської комісії.

Главу парламенту цікавить думка Комісії стосовно законопроєктів “Про конституційний порядок” та “Про порядок розгляду справ та виконання рішень Конституційного суду України”.

Цей запит є продовженням рекомендацій Комісії, висловлених в її двох термінових висновках від грудня 2020 року щодо ситуації з механізмами запобігання корупції та реформи КСУ, – уточнили в Комісії.

Читайте також

Досьє

Разумков Дмитро

Зеленський хоче посилити відповідальність за недостовірне декларування

Нагадаємо, що 27 жовтня стало відомо, що Велика палата Конституційного суду України визнала незаконною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за неправдиве декларування.

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради України законопроєкт, яким пропонується позбавити суддів Конституційного суду їхніх повноважень та відновити скасований ними закон про декларування.

Проєктом закону пропонувалося:

  • визнати неправосудним (нікчемним) рішення Конституційного суду України № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020 (393/20) як таке, що ухвалене в приватних інтересах суддів Конституційного суду України, довільне і необґрунтоване, що суперечить принципу верховенства права і заперечує європейський і євроатлантичний вибір українського народу;
  • забезпечити безперервність дії норм Кримінального кодексу України, закону України “Про запобігання корупції” незалежно від ухвалення рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020 (393/20);
  • припинити повноваження складу Конституційного Суду України, який діяв у приватних інтересах і всупереч інтересам народу, який є носієм влади і єдиним джерелом суверенітету;
  • забезпечити підбір та призначення суддів Конституційного Суду України в порядку, встановленому Конституцією України та законом України “Про Конституційний Суд України”.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.