Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Росія дуже повільно відводить війська – Зеленський

Росія дуже повільно відводить війська - Зеленський

Фото: Пресс-служба президента Украины Зеленський попередив, що загроза з боку РФ зберігається

Анексований Крим залишили лише 3,5 тисячі військових РФ, більше ніде відведення військ немає, зазначив український лідер.

Російський військовий контингент на кордоні з Україною і на непідконтрольних територіях Криму і Донбасу зменшується вкрай повільно. Тому загроза військової ескалації з боку РФ зберігається. Про це сказав президент України Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з держсекретарем США Ентоні Блінкеном в Києві у четвер, 6 травня.

“Ми бачимо поки що, незважаючи на те, що було збільшення як контингенту, так і техніки в тимчасово окупованому Криму і на тимчасово окупованих частинах Донбасу… а також було збільшення військових і техніки вздовж лінії кордону між Росією і Україною – з цього всього ми сьогодні бачимо поки що 75 тисяч людей і техніки”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що за даними розвідки, Росія відвела лише 3,5 тисячі військових із Криму.

“Більше ніде ми поки що зменшення не бачимо. Вважаємо, що зменшення це повільне, і тому ймовірна загроза може бути”, – додав президент.

У свою чергу Ентоні Блінкен підтвердив, що значна кількість військ РФ залишається біля кордонів з Україною.

“Росія відвела деяку частину військ, але значні сили залишаються на кордоні з Україною. Росія відвела деяке обладнання, але значна кількість обладнання залишається на кордоні з Україною. Тому у Росії є можливість за досить короткий час агресивно діяти, якщо вона це вирішить зробити”, – сказав Блінкен і запевнив, що США ретельно спостерігають за всіма діями РФ.

Раніше повідомлялося, що Росія задіяла більш ніж 300 тисяч військових під час весняного перекидання військ. Також перекидалися 35 тисяч одиниць озброєння і військової техніки.

У середині квітня українська розвідка оцінювала чисельність російських військ в анексованому Криму та біля кордонів України в 90 тисяч військових.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.