Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Росія проігнорувала спецзасідання ОБСЄ

Росія проігнорувала спецзасідання ОБСЄ

Фото: Миссия США при ОБСЕ Росія не скористалася можливістю для вирішення проблем і зниження ризиків, зазначили американські дипломати

Росія не стала брати участь в ініційованих Україною консультаціях відповідно до Віденського документу.

Росія відмовилася брати участь у спеціальному засіданні в ОБСЄ, на якому Україна та інші країни-учасниці хотіли отримати від неї пояснення щодо військової активності біля українського кордону. Про це повідомила місія Литви в ОБСЄ в суботу, 10 квітня.

“Росія відмовилася брати участь в ініційованих Україною консультаціях відповідно до Віденського документу. Вона відмовилася надавати докладні пояснення щодо свого масштабного військового нарощування і незвичного переміщення своїх сил біля державного кордону з Україною і в окупованому Криму”, – йдеться в повідомленні.

Також про відмову делегації РФ брати участь у спеціальному засіданні ОБСЄ повідомили в місії США при ОБСЄ.

“Ми шкодуємо, що Росія не скористалася цією можливістю для вирішення проблем і зниження ризиків згідно з Віденським документом”, – заявили американські дипломати.

Нагадаємо, 10 квітня Україна задіяла параграф 16 Віденського документа і ініціювала в ОБСЄ засідання щодо нарощування Росією військ біля кордону. Згідно з документом, країни-учасниці консультуються і співпрацюють один з одним щодо будь-якої незвичайної і незапланованої активності своїх збройних сил за межами їх звичайного місця розташування в мирний час.

Раніше цього тижня заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Росія буде змушена захищати “своїх громадян” на Донбасі в разі загострення конфлікту.

При цьому в Кремлі стягування військ до кордонів України вважають їх внутрішньою справою і запевняють, що РФ не є загрозою для України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.