Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Санду хоче створити “коло довіри” Румунія-Молдова-Україна

Санду хоче створити "коло довіри" Румунія-Молдова-Україна

Президентка Молдови Мая Санду Фото з відкритих джерел

Це допоможе налагодити відносини й з іншими країнами

Президент Молдови Мая Санду виступає за побудову сильніших зв’язків і довіри з Україною і Румунією. Про це вона сказала 15 січня в ході відеоконференції за участю дипломатичного корпусу Молдови, передає NewsMaker.

Санду заявила, що в першу чергу потрібно налагодити відносини з сусідніми країнами, що їй вже вдалося зробити.

“Мені приємно повідомити, що всього за кілька тижнів нам вдалося розблокувати відносини з нашими сусідами і стратегічними партнерами – Румунією й Україною. Після того як відносини з цими країнами на найвищому рівні були заморожені через ворожу політику влади Кишинева, нам вдалося відновити політичний діалог. Я вважаю, що найбільші зусилля ми маємо зосередити на створенні саме цього кола довіри: Румунія-Молдова-Україна”, – сказала Санду.

Вона додала, що це допоможе налагодити відносини й з іншими країнами.

Іншим важливим партнером, з яким необхідно “перезавантажити” відносини, Санду вважає Євросоюз.

“У 2020 році ЄС піддався неодноразовим нападкам псевдокерівництва Кишинева. Зараз ми маємо намір перегорнути ці ганебні сторінки. Через кілька днів я поїду в Брюссель. Але найважливіше – ми відновимо наближення Молдови до ЄС за допомогою демократичних реформ, які перетворять Молдову на європейську державу”, – сказала Санду, поїздка якої в Брюссель запланована на 18-19 січня.

Говорячи про відносини з РФ, президент Молдови зазначила їхню комплексність, наголосивши при цьому, що “є й сфери, в яких наші думки й інтереси розходяться”.

“Ми хочемо подолати ці проблеми за допомогою діалогу взаємної поваги і конструктивних відносин. Такі відносини передбачають і повагу до нашого нейтралітету. Це передбачає і подолання ситуації, що стосується врегулювання придністровського конфлікту і присутності російських військ на території нашої країни”, – заявила Санду.

Водночас вона відзначила допомогу США у зміцненні незалежності і суверенітету Молдови, розвитку демократії та економіки.

Новини за темою: Стратегічне партнерство між Україною й Молдовою: Про що домовилися Зеленський і Санду

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що цінує, що президент Молдови Мая Санду підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, не боїться називати Крим українським.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.