Зв'язок з нами

Події

“Слуга Народу” вже не здатна самостійно приймати закони – КВУ

"Слуга Народу" вже не здатна самостійно приймати закони - КВУ

Народні депутати у сесійній залі (фото: Парламент UA)

Торік лише 16% законів було прийнято 226-ма голосами монобільшості фракції “Слуга народу”, в усіх інших випадках для ухвалення законів були необхідні голоси нардепів інших фракцій.

Про це Комітет виборців України повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

Комітет виборців України проаналізував результати голосувань за закони, ухвалені Верховною Радою в 2020 році. Всього за рік було прийнято 230 законів.

Депутати “Слуги Народу”, які мають права коаліції, забезпечили 226 голосів лише за 16% ухвалених законів. Тобто 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів.

Всі інші закони не були б прийняті без голосів інших фракцій та груп ВР. При цьому абсолютна більшість законопроєктів були ініційовані членами провладної команди: президентом, урядом, народними депутатами монобільшості.

Читайте також

У Єрмака вп’ятеро більше радників, ніж у Зеленського – КВУ

Зеленський має чотирьох радників, тоді як Єрмак – 19

У грудні два десятки нардепів прогуляли усі засідання Ради – КВУ

Найгірше засідання відвідували нардепи від "Батьківщини" та "ОПЗЖ"

Загалом же показники голосувань монобільшості у ВР ХІХ скликання постійно знижуються. Якщо у вересні 2019 року за закони в середньому голосував 231 нардеп “Слуги Народу”, то у вересні 2020  – 206 депутатів, а в грудні 2020 – 211 депутатів.

Де факто “Слуга Народу” вже не здатна самостійно приймати закони. За рік в монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають “за”. Тоді як для прийняття закону необхідно як мінімум 226 голосів. Таким чином без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною, – прокоментував голова ГО КВУ Олексій Кошель.

Він пояснив, що низькі показники роботи монобільшості пояснюються не лише загальним зменшенням відвідування Ради через коронавірус. Фактично під час кожного голосування в “Слузі Народу” є більше десятка депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають “утримався” чи “проти”. Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни та політичних розколів всередині політичної сили.

Нагадаємо, Комітет виборців України проаналізував показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради в грудні та з’ясував, що 30 народних депутатів пропустили 90% засідань парламенту. Серед фракцій найменше ходили депутати від “Опозиційної платформи – За життя”, а найбільше – від “Слуги народу”.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.