Зв'язок з нами

Події

Трагедія у Харкові: затримали чотирьох людей та назвали можливі причини

Трагедія у Харкові: затримали чотирьох людей та назвали можливі причини

Пожежа у Харкові (фото: facebook.com/VenediktovaIryna)

Правоохоронці затримали людей, причетних до організації приватного будинку для літніх людей в Харкові, де сталась пожежа.

Як повідомила генпрокурорка України Ірина Венедіктова, прокуратура з поліцією затримали власника домоволодіння, який здавав двоповерхову будівлю під пансіонат, а також орендаря будинку та його дружину – директорку приватного підприємства, яка фактично керувала закладом. Також затримали адміністратора, який координував роботу пансіонату, при цьому офіційно не був там працевлаштований.

В рамках кримінального провадження за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей у порядку ст. 208, всім їм готують повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів.

Затримані у справі про пожежу в будинку для літніх людей (фото: facebook.com/VenediktovaIryna)

Затримані у справі про пожежу в будинку для літніх людей (фото: facebook.com/VenediktovaIryna)

Затримані у справі про пожежу в будинку для літніх людей (фото: facebook.com/VenediktovaIryna)

Затримані у справі про пожежу в будинку для літніх людей (фото: facebook.com/VenediktovaIryna)

Попередньо встановлено, що затримане подружжя є засновниками громадської організації, метою діяльності якої є сприяння проведенню оздоровчої аматорської, культурної діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних інтересів її членів, яка ймовірно використовувалась для прикриття діяльності пов’язаної з доглядом за особами похилого віку. Вартість перебування в пансіонаті “Золотий час” вони оцінювали в середньому в 15 тисяч гривень.

Зазначається, що у затриманого власника на ділянці одразу два будинки. На будівлю, у якій був пансіонат для літніх людей, відсутні документи на введення в експлуатацію. До цього будинку без отримання спеціальних дозволів, передбачених законодавством, приєднано електро- та газопостачання, шляхом під’єднання від комунікацій будинку, який належним чином оформлений.

У сусідньому офіційно оформленому будинку встановлена також діяльність так званого “реабілітаційного центру” для алко- та наркозалежних осіб. Підстави їх перебування та точна кількість встановлюється, – йдеться у повідомленні.

Наразі слідчі допитують інших працівників пансіонату, де відбулася пожежа, а також свідків. На місці події проводяться обшуки із залученням експертів.

Читайте також

Пожежа у будинку для літніх людей у Харкові: загинули 15 людей

ДСНС та Мінсоцполітики перевірять усі будинки для літніх людей в Україні

Керівник Національної поліції України Ігор Клименко повідомив, що на момент пожежі у будинку перебувало понад 30 людей.

Щодо причин пожежі слідчі перевіряють три основні версії:

  1. Пожежа виникла в наслідок підпалу (занесення стороннього вогню).
  2. Пожежа виникла внаслідок необережного поводження з вогнем в побуті та з електроприладами.
  3. Пожежа виникла в наслідок замикання електромережі.

Нагадаємо, що 21 січня о 15.03 у Харкові у двоповерховому житловому будинку, попередньо переобладнаному під будинок для літніх людей, на другому поверсі виникла пожежа. Внаслідок цього 15 людей загинули, ще п‘ять людей госпіталізували.

Як повідомила генпрокурорка України Ірини Венедіктова (досьє Ірини Венедіктової), причиною масштабної пожежі стало необережне поводження з електронагрівальними приладами.

Читайте більше у нашому матеріалі: “15 жертв пожежі у Харкові: хто відповість за страшну смерть літніх людей та що відомо”.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.