Зв'язок з нами

Події

ЦВК констатувала неможливість проведення виборів на Донбасі у березні

ЦВК констатувала неможливість проведення виборів на Донбасі у березні

Вибори (фото: Парламент UA)

Центральна виборча комісія України (ЦВК) пояснила неможливість проведення виборів у 18-ти населених пунктах  Донбасу у березні цього року.

ЦВК отримала висновки від Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій щодо можливості проведення місцевих виборів на окремих територіях цих областей. У цих висновках зазначено, що попри досягнення домовленостей щодо безумовного дотримання режиму всеосяжного та повного припинення вогню, на цей час фіксуються обстріли підконтрольної українській владі території з боку збройних формувань Російської Федерації та її найманців, які проживають у населених пунктах на лінії її розмежування.

Крім того, у зв’язку зі здійсненням РФ збройної агресії проти України на окремих територіях області існує більша ймовірність терористичної загрози, ніж на іншій території держави, що може вплинути на можливість виборців узяти участь у голосуванні, – йдеться у повідомленні.

Читайте також

Припиним війну на Донбасі, тоді проведем вибори – Кравчук

Не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО повинні бути проведені місцеві вибори

Резніков оцінив, чи реально провести вибори на окупованій частині Донбасу

Україна дала сигнал про готовність до припинення цієї війни, нагадав міністр

Таким чином, наголошують у Центрвиборчкомі, неможливо забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози під час організації та проведення перших місцевих виборів 28 березня 2021 року.

Комісія наголошує, що питання проведення місцевих виборів на вказаних територіях перебуває на її контролі та в разі отримання позитивних висновків компетентних органів, зокрема, щодо безпекової ситуації невідкладно буде вживати всіх необхідних заходів у межах компетенції для призначення та подальшої організації підготовки і проведення відповідних виборів.

Таким чином, вибори не відбудуться у десяти сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та у восьми – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Нагадаємо, що голова делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук заявив, що Україна повинна повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької та Луганської області на початку 2021 року. За його словами, це необхідно для проведення місцевих виборів 31 березня.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.