Зв'язок з нами

Події

У Сенаті США підтримали законопроєкт про військову допомогу Україні

У Сенаті США підтримали законопроєкт про військову допомогу Україні

Прапори України та США. Фото: Atlantic Council

Комітет Сенату Конгресу США у закордонних справах підтримав законопроєкт про партнерство з Україною у сфері безпеки від 2021 роки (Ukraine Security Partnership).

Як повідомляє ВВС, законопроєкт передбачає збільшення щорічної військової допомоги для України до 300 мільйонів доларів, включаючи летальну зброю.

Законопроєкт є вкрай важливим і своєчасним в умовах ескалації агресивної поведінки Росії щодо України і нарощування військової присутності на кордоні та в окупованому Криму, – прокоментувала рішення посол України в США Оксана Маркарова.

Згідно із законопроєктом, передбачається виділення 300 млн доларів на рік на військову допомогу Україні і 4 млн доларів на рік на підготовку українських військовослужбовців.

Крім того, автори законопроєкту закликають адміністрацію США створити з європейськими союзниками робочу групу по Україні, а також призначити спецпосланця по Україні.

Рішення про надання допомоги Україні прокоментував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба:

Вітаю одностайне схвалення Комітетом у закордонних справах Сенату США законопроєкту про безпекове партнерство з Україною, що збільшує щорічну військову допомогу до 300 млн доларів, включно з летальною зброєю. США — надійний друг і союзник. Очікуємо швидке ухвалення документу в Конгресі.

Нагадаємо, законопроєкт ще повинні підтримати в Сенаті та у Палаті представників, а потім його повинен підписати президент США – тільки тоді закон набере чинності.

Читайте також

Сенат США підтримав оборонний бюджет, де Україні виділять 250 млн доларів

Досьє

Кулеба Дмитро

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.