Зв'язок з нами

Події

У Верховній Раді повідомили про сигнали для посилення карантину

У Верховній Раді повідомили про сигнали для посилення карантину

Карантин (фото: ОАСК)

Через те, що інкубаційний період у COVID-19 від 14 до 21 днів, жорсткий локдаун треба буде запроваджувати щонайменше на три тижні. Сигналом для посилення карантину може стати позначка у 20 тисяч нових хворих щодня.

Про це розповів глава парламентського комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат від партії “Слуга народу” Михайло Радуцький в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За його словами, система охорони здоров’я України наразі може витримати до 30 тисяч нових хворих.

У зв’язку з тим, що інкубаційний період COVID-19 від 14 до 21 дня, то і запроваджувати (повний локдаун – ред.) треба мінімум на три тижні. І це досвід інших країн, що вагомий результат є за три тижні. Наша система охорони здоров’я на сьогодні може витримати до 30 тисяч (нових хворих за добу – ред.). Тому, я думаю, що якщо ми вийдемо на цифру 20 тисяч і більше, то, скоріше за все, треба буде запроваджувати локдаун, – заявив Радуцький.

Водночас нардеп зазначив, що уряд, згідно з нещодавно прийнятою постановою Верховної Ради, має за 7 днів попередити українців, а також розробити компенсаторні заходи для людей і бізнесу.

Який має бути локдаун? На мою думку, із зупинкою транспорту. Якщо ми закриваємо бізнес, школи, і при цьому працює громадський транспорт – метро, потяги – то я не бачу від цього великого результату. Якщо повний локдаун – то і треба робити повний, – вважає він.

На запитання, на який показник орієнтуватися для виходу з локдауну, Радуцький відповів, що якщо 15 тисяч хворих на день і кількість тих, хто одужав, буде збільшуватися – відсоток тих, хто одужав, над відсотком захворілих – і буде плато, яке не буде рости протягом тижня і при цьому буде зниження, то це привід для послаблення карантину.

Нагадаємо, що голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія (досьє Давида Арахамії) заявив, що в Україні наразі вистачає ліжко-місць, і поки немає жодних передумов для негайного введення локдауну.

За його словами, наступного тижня депутати заслухають доповідь глави МОЗ Максима Степанова (досьє Максима Степанова) про карантин вихідного дня.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.