Зв'язок з нами

Події

Україна не братиме участь у саміті НАТО – Столтенберг

Україна не братиме участь у саміті НАТО - Столтенберг

Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Фото: NATO

У саміті НАТО візьмуть участь тільки країни-учасниці альянсу. Україну не запрошуватимуть.

Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції.

Наступного разу у нас, можливо, буде більше часу. І ми проведемо зустрічі на високому рівні з партнерами. Але я не хочу спекулювати, коли будуть такі зустрічі, проте цього разу формат з партнерами не передбачений, – заявив він.

За його словами, Україна не буде присутня на саміті НАТО.

Ми продовжуємо роботу з країнами-аспірантами такими як Грузія та Україна. Наш меседж: сфокусуйтеся на реформах, на посиленні збройних сил і служб безпеки, оскільки ми вважаємо, що це найкращий спосіб для євроатлантичної інтеграції, – зазначив Столтенберг.

Контекст. На саміті НАТО, який відбудеться 14 червня 2021 року в Брюсселі, планують обговорити “дорожню карту” для України щодо виконання кроків для вступу в НАТО.

До того ж міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що вступ України в НАТО потребує лише часу, але це не є фантазією.

Віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна прагне, щоб члени НАТО виконали обіцянку щодо членства, яку дали у 2008 році під час Бухарестського саміту НАТО. Крім того, на червневому саміті був прокладений шлях до отримання ПДЧ для вступу в Альянс.

Читайте також

Кулеба не розуміє, чому НАТО не запросило Україну на червневий саміт на тлі агресії Росії

Кулеба розповів, чи зможе Україна отримати ПДЧ після червневого саміту НАТО

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.