Зв'язок з нами

Події

Українцям прогнозують зростання тарифів на електроенергію і опалення

Українцям прогнозують зростання тарифів на електроенергію і опалення

Електроенергія, лампи (Фото: Pixabay)

В Україні можуть зрости тарифи на електроенергію при значному споживанні ресурсу від 1,68 до 2,5 грн за кВт год. На опалення ціни зростуть у середньому на 20%.

Про це йдеться в матеріалі видання UBR.

За підрахунками експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, у нинішній ціні 1,68 грн / кВт год тільки 1,65 грн / кВт год складають витрати на розподіл електроенергії. На все решту залишається лише 3 коп./кВт год – це дуже низький тариф.

Тому уряд поступово хоче прийти до тарифів для населення в межах 3,5-4 грн / кВт⋅год, як, наприклад в Румунії і Болгарії. Проміжний тариф, який можуть запровадити в Україні – 2,5 грн /кВт⋅год.

Також через високу вартість газу у теплокомуненерго (ТКЕ) немає грошей для капітального ремонту мереж і обладнання. Практично всі органи місцевого самоврядування урізали бюджети капремонтів, – констатував Корольчук.

Він каже, що тарифи на тепло у будь-якому разі зростуть на опалювальний сезон 2021-2022 рр.

Читайте також

Ціна на газ влітку буде удвічі вищою, ніж торік – НБУ

Шмигаль розповів про два підходи, які мали б зменшити ціну на газ

Через високі ціни від НАКу у ТКЕ практично не залишилося грошей – вони винні “Нафтогазу”, і єдиний вихід з цієї ситуації – це підняти тарифи.

І ось наближається чергове подорожчання тарифів на тепло орієнтовно на 20-22%, – спрогнозував глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

Нагадаємо, згідно з інфляційним прогнозом Національного банку України ціни на газ влітку будуть у два рази вищими, ніж попереднього літа. Разом з тим, за прогнозами НБУ, тарифи на опалення і гарячу воду також виростуть, оскільки вони не коригувалися ц 2020 році, попри подорожчання газу і зростання витрат на оплату праці.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.