Зв'язок з нами

Події

В Україні введено нові пакети послуг для пацієнтів

В Україні введено нові пакети послуг для пацієнтів

Лікар Фото: Andrea Piacquadio з Pexels

В Україні з 1 квітня розпочне діяти програма медичних гарантій на 2021 рік, яка передбачає кілька нових пакетів послуг для пацієнтів.

Про це повідомила Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Загалом у Програмі медгарантій, яка починає діяти від сьогодні, передбачено 35 пакетів медичних послуг.

Один із нових пакетів – це Супровід пацієнтів з туберкульозом на первинній ланці. На цей пакет свої пропозиції подали 532 заклади. Згідно із стратегією розвитку протитуберкульозної служби, у 2021 році до цієї роботи долучиться первинна ланка. Не всі сімейні лікарі будуть працювати із пацієнтами із туберкульозом. Таке рішення буде добровільним.

Тариф становить 775 гривень на місяць. До тарифу встановлюються коригувальні коефіцієнти відповідно до результату лікування: коефіцієнт 2 — за місяць, в якому пацієнта вилікували і 0,75 — за кожен місяць, в якому пацієнт продовжує лікування.

Серед пакетів, які виокремили у 2021 році – лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Пропозиції на цей напрям подав 61 заклад, серед яких 2 приватні.

Цю медичну допомогу виділили в окремий пакет, адже пацієнти з такими діагнозами потребують тривалої та дороговартісної медичної допомоги. І трансформація системи охорони здоров’я, яка зараз відбувається, покликана знизити катастрофічні витрати на лікування, які несуть пацієнти з онкологією зі своєї кишені, – зазначили в НСЗУ.

Читайте також

Вартість медичної допомоги при пологах зросте – МОЗ

Тариф за лікування пацієнта з онкогематологічними чи гематологічними захворюваннями становитиме 54 493 гривні. За лікування дітей заклад отримуватиме втричі більше.

Окремим пакетом, який відділили з амбулаторного, є ведення вагітності в амбулаторних умовах. На цей пакет пропозиції подали 712 закладів, 7 з них приватні та 2 лікарі-ФОП.

Жінки зможуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність. У свого сімейного лікаря, чи у гінеколога в жіночій консультації. При цьому місце проживання чи прописки не має значення.

Все, що потрібно для того, щоб спостерігати вагітність, є у пакеті “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Тобто аналізи, обстеження, консультації та інше будуть безплатними для вагітної у закладах, з договором на цей пакет.

Бюджет Програми медичних гарантій на 2021 рік становить 123 з половиною млрд грн.

Принцип нашої діяльності – оплата за зроблену роботу, тобто фактично надані послуги пацієнту. Таким чином ми хочемо аби кошти пішли у ті заклади, де є пацієнти і де є відповідні умови, щоб їх ефективно лікувати, – зазначили у НСЗУ.

Нагадаємо, до кінця року в Україні має запрацювати механізм співоплати за медичні послуги.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.