Зв'язок з нами

Події

В українських річках знайшли пестициди, наркотики і антидепресанти – відео

В українських річках знайшли пестициди, наркотики і антидепресанти - відео

Річка Дніпро (Фото: Укргідроенерго)

Українські річки вперше перевірили на наявність можливих токсичних забруднень, щоб докладніше дослідити проблеми річкових басейнів країни. Під час перевірки знайшли отруйні хімікати і наркотики.

Про це заявив голова Державного агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта, презентуючи звіт про діяльність відомства, передає Укрінформ.

Вперше в Україні провели скринінг забруднювальних речовин. Скринінг – це дослідження, яке дозволяє відстежувати понад 65 тисяч різних сполук. На жаль, в Україні немає можливостей для виконання скринінгу, тому відібрані проби були відправлені в найближчу лабораторію Європи, – пояснив Шліхта.

Посадовець також розповів, що перевіряли води річок Дніпро, Дон і Дністер. В результаті, знайшли пестициди, промислові хімікати, стимулятори, наркотичні препарати і навіть антидепресанти.

За словами голови Держводагентства, надалі скринінг допоможе визначити специфічні показники кожного річкового басейну, а також скласти план моніторингу показників і визначити найбільших забруднювачів річок.

Читайте також

Донбас на межі екологічної катастрофи через радіацію – Кравчук

У Києві з'явиться екологічний кит зі сміття – відео

Нагадаємо, 19 лютого Київ увійшов до п’ятірки міст світу із найбруднішим повітрям. Індекс Києва становить 171 при нормі 50. Рівень забруднення повітря в столиці характеризується як “нездоровий”. При такому рівні атмосферного забруднення людям із захворюваннями органів дихальної системи радять одягати респіратори, в приміщеннях закривати вікна і користуватись очищувачами повітря. При  такому індексі також рекомендують уникати спортивних занять на відкритому повітрі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.