Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Віктор Медведчук: Євроінтеграція в 2020 році обернулася для України падінням експорту в ЄС

Віктор Медведчук: Євроінтеграція в 2020 році обернулася для України падінням експорту в ЄС

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Голова політради партії “Опозиційна платформа — За життя”, народний депутат Віктор Медведчук повідомив, що євроінтеграція в 2020 році обернулася для України падінням експорту в ЄС. Про це йдеться у заяві політика, опублікованій на сайті партії. 

Наводимо її текст дослівно:

З 1 січня 2021 року в Україні почало діяти нульове мито на імпортовані вина з Європейського Союзу в рамках чинної угоди про асоціацію, яка завдасть сильного удару по українських виноробних підприємствах. Це наслідок реалізації катастрофічного для нашої країни Договору про зону вільної торгівлі з ЄС.

У вересні 2020 року я звернувся до керівництва Російської Федерації з проханням надати допомогу у вирішенні даної проблеми і розглянути питання щодо можливості часткового скасування санкцій, введених по відношенню до ряду підприємств, в тому числі і виноробної галузі, які звернулися до нас за допомогою.

Однак повернення українських виноробів на російський ринок не знімає з порядку денного питання про захист українського ринку від експансії європейських виробників. Торговельно-економічне партнерство між Україною та ЄС характеризується абсолютною нерівністю умов підписаної Угоди про асоціацію та реалізується за формулою “ви нам – сировина (наприклад, ліс-кругляк), ми вам – готову продукцію з високою доданою вартістю”.

Результати такої політики наявні: за даними Державної митної служби, тільки за 2020 рік експорт товарів України скоротився на 10,24%, або на $2,22 млрд – до $18,66 млрд. Враховуючи асиметричні і дискримінаційні умови поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС, негативне сальдо торгового балансу в 2020-му склало $5,09 млрд. За цими сухими цифрами стоять катастрофічні для України результати підписання ЗВТ з ЄС: економічний крах, деіндустріалізація країни і знищення високотехнологічних секторів промисловості (наукомістких виробництв), багатомільйонна трудова міграція.

Головним аргументом євроінтеграторів у 2013 році було саме заміщення (!) євразійського ринку збуту продукції європейським як більш містким і платоспроможним. Сьогодні ми бачимо, що, як ми і застерігали ще в 2012-му, заміщення не відбулося і не могло статися.

Якщо в 2020 році приріст експортованих товарів у грошовому вираженні на ринки Євросоюзу (порівняно з докризовим 2013-м) склав $2,0 млрд, то зменшення обсягу експортованих товарів на ринки СНД склало $15,7 млрд. Якщо ж порівнювати з 2011 роком (коли був зафіксований пік торгівлі), то річний обсяг експорту товарів до країн ЄС у 2020-му збільшився лише на $0,8 млрд у номінальних цінах, тоді як у держави СНД обвалився на $20,1 млрд.

Новини за темою: Медведчук: Обсяги українського експорту до ЄС і США істотно скоротилися ‒ це і є “стратегічне партнерство”?

Таким чином, тільки за минулий рік економіка України втратила від $19,3 млрд в експорті в ЄС і країни СНД (існують також непрямі втрати в суміжних секторах промисловості). Ці втрати кратно перевищують обсяги виділених кредитних траншей в рамках так званої макрофінансової допомоги від міжнародних “партнерів”, а державний і гарантований державою борг України за майже 7 років виріс на $11,1 млрд – до $ 84,2 млрд. Це і є результати підписаної Києвом в 2014 році економічної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яка спричинила подальший розрив торговельно-економічних відносин з РФ і СНД.

При владі Порошенка – Зеленського Україна в інтеграційних процесах не просто втратила суб’єктність на зовнішньоекономічній арені, наша країна з високотехнологічної держави перетворилася на сировинний придаток. У товарній структурі експортованих Україною товарів, за оперативними даними Держстату, сільське господарство досягло позначки в 44,5% (з яких зернові – 19,2%), недорогоцінні метали – 18,9%, тоді як машини та обладнання – лише 9,2%. Всього за 7 років річний обсяг експорту товарів України скоротився на 22,1% – до $49,3 млрд. В міжнародному рейтингу Світового економічного форуму за індексом глобальної конкурентоспроможності в 2019 році Україна опустилася на 85-те місце серед 141 країни. Як наслідок, за рівнем ВВП в розрахунку на душу населення за підсумками 2019-го Україна займає в світовому рейтингу Світового банку 122-ге місце і останнє місце в Європі.

Ми послідовно виступаємо за перегляд кабальних умов участі України в СОТ і так званої поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі з ЄС, які прямо суперечать національним економічним інтересам, а також за припинення політики обопільних санкцій і відновлення взаємовигідних торгово-економічних зв’язків з Росією і державами СНД.

Нашій країні необхідна радикальна зміна пріоритетів у зовнішній торгівлі. Тільки це забезпечить зростання економіки України. Саме таку політику ми послідовно відстоюємо для того, щоб зробити Україну успішною державою. 

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук повідомляв, що дезінтеграція з Росією і країнами СНД призвела до структурної деградації і падіння експорту України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.