Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Влада шукає можливість знайти спільну мову з Конституційним судом політичними методами, – експерти

Влада шукає можливість знайти спільну мову з Конституційним судом політичними методами, – експерти

Фото з відкритих джерел

Конституційна криза в Україні, ймовірно, буде врегульована політичними методами, шляхом індивідуальних домовленостей. Про це журналістка Наталія Лебідь пише у своїй статті “Нагнути” або домовитися: Як влада збирається вирішувати конституційну кризу?” на 112.ua.

Наступного тижня Конституційний суд України планує зібратися після тривалої перерви. Робота цього органу була фактично заблокована після того, як КСУ визнав таким, що не відповідає Основному закону, покарання за внесення недостовірних відомостей до е-декларації.

Президент України Володимир Зеленський зажадав від КСУ добровільної відставки, а також звернувся до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку ситуації, що склалася.

Тим часом джерела, з якими поспілкувався 112.ua,  стверджують, що зараз влада шукає можливість порозумітися з Конституційним судом політичними методами.

Опитані політологи також це підтверджують. Так, зокрема, політолог Богдан Петренко каже, що скандал зведуть нанівець відразу, як тільки він перестане бути таким “медійним”, як зараз.

“Ви помітили, яке раптом настало затишшя? – запитує Богдан Петренко. – Було стільки шуму і погроз, а тепер конституційна криза почала потроху стикнути. Він ще є, але вже не такий гострий, як був спочатку. В інформаційному плані пристрасті схлинули, і як тільки вони забудуться зовсім, президент і суд знайдуть спільну мову”.

Те, що переговори між Банковою і КСУ тривають вже зараз, припускає і народний депутат Антоніна Славицька. Її доводи: з’їзд суддів, який повинен був відбутися буквально в ці дні, перенесений на лютий. Формальна підстава – коронавірусна епідемія.

Але з’їзд суддів важливий тому, що саме він має обирати заміну судді Ігорю Следенку, який подав у відставку. “Маємо момент відтягування доукомплектування Конституційного суду”, – коментує Славицька. Це, на її думку, говорить про те, що торги вже почалися. І торги ці вестимуться за кожне крісло в КСУ.

А тим часом керівник Центру “Третій сектор” Андрій Золотарьов взагалі припускає, що Конституційний суд був використаний як привід, щоб повністю змінити конфігурацію влади.

“За кожним суддею КСУ, – зазначає він, – хтось стоїть. І не просто хтось, а дуже серйозні сили. І ці сили зараз незадоволені своїм статус-кво. Е-декларування – це лише інструмент, щоб розхитати ситуацію”.

Зараз такі сили почнуть домовлятися, каже експерт. Якщо їм це вдасться, конфлікт буде мінімізований. Якщо ні, то вже наступного року відбудуться дострокові парламентські вибори. Втім, Золотарьов не виключає, що процес договорювання буде успішним. “Призупинення розгляду закону про Землю, яке мало місце місяць тому, відбулося не просто так. Це ознака того, що сторони готові домовлятися і шукати компроміс”, – стверджує експерт.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.