Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Втричі коротший і без санкцій проти РФ: Чим відрізняється реліз Держдепу про розмову з Кулебою від версії МЗС

Втричі коротший і без санкцій проти РФ: Чим відрізняється реліз Держдепу про розмову з Кулебою від версії МЗС

Ентоні Блінкен і Дмитро Кулеба Страна.ua

Вчора, 1 лютого, відбувся перший офіційний контакт між новообраною владою США та Україною. Телефонну розмову провели голова Держдепартаменту Ентоні Блінкен і його український колега Дмитро Кулеба. 

Вони зідзвонилися майже відразу після того, як фракція “Слуги народу” виключила зі своїх лав Олександра Дубінського, який потрапив під санкції США. І багато спостерігачів вважають, що такий збіг аж ніяк не випадковий.

“Страна” порівняла пресрелізи, які випустили обидва відомства за підсумками цих переговорів.

По-перше, заява Держдепу виявилася значно коротшою.

Втричі коротший і без санкцій проти РФ: Чим відрізняється реліз Держдепу про розмову з Кулебою від версії МЗС

Страна.ua

Чому приблизно втричі менше тексту – пояснюється тим, що Держдепартамент вирішив не згадувати окремі теми, на яких робило акцент українське МЗС.

Наприклад, про санкції проти Росії. В українській версії говорилося: “Держсекретар підкреслив, що санкції проти Росії за її агресію на Донбасі і в Криму повинні залишатися до повного виконання Москвою своїх зобов’язань з мирного врегулювання”. 

У релізі Блінкена цього взагалі немає. Про Росію там говориться всього один раз – та й то в самому кінці, відразу після “ковіда”.

“Секретар і міністр закордонних справ Кулеба також обговорили поточні зусилля України по боротьбі з COVID-19 і по досягненню дипломатичного врегулювання агресії Росії на сході України і в Криму”.

В українській же версії РФ згадується тричі. 

Також у Блінкена ще до згадки агресії Росії іде вказівка на необхідність боротьби з корупцією в Україні. Тобто ця тема для американців, судячи з усього, пріоритетніша. 

Порівняємо два уривки з релізів, присвячених корупції. 

МЗС: “Сторони підтвердили важливість збереження прогресу в проведенні економічних реформ в Україні, забезпеченні верховенства права та проведенні судової реформи, зміцненні системи антикорупційних інститутів”.

Держдеп: “Секретар Блінкен підкреслив важливість збереження Україною прогресу в боротьбі з корупцією та реалізації верховенства закону та економічних реформ, які зміцнять інститути України і забезпечать світле і процвітаюче майбутнє для всіх українців”.

Як бачимо, США у своїй версії не пишуть особливої конкретики. Натомість Київ розкрив деталі і підтвердив те, що американці вимагають від Зеленського проведення судової реформи. За якою відбір суддів та органів судового самоврядування здійснюватиметься під контролем “міжнародних експертів”, відібраних західними структурами (тобто, фактично, українські суди перейдуть під зовнішній контроль). 

Також у Кулеби є уривок, що американців чекають на переговорах по Донбасу і в “Кримській платформі”. Звучить з МЗС і запевнення, що американці продовжать постачати Україні летальну зброю.

Нічого цього в держдепівській версії немає – там ідеться лише про “військову допомогу Україні”. Також нічого не йдеться про створення в Україні Міжнародного центру з протидії дезінформації, якому Кулеба присвятив цілий абзац.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.