Зв'язок з нами

УКРАЇНА

У ЦГЗ назвали “очікуваним” новий штам COVID-19

У ЦГЗ назвали "очікуваним" новий штам COVID-19

Фото: Getty Images Новий штам коронавірусу більш заразний

Поки підстав для занепокоєння через “британський” штам коронавірусу немає, запевнили експерти.

Поява нового штаму коронавірусу була передбачуваною, і через нього не варто турбуватися, вважають в Центрі громадського здоров’я України.

“Віруси постійно зазнають мутацій. Поява нового варіанту SARS-CoV-2 очікувана і не є приводом для занепокоєння. Диверсифікацію SARS-CoV-2 в результаті процесів еволюції і адаптації спостерігають у всьому світі, і вона буде проходити через постійну передачу вірусів”, – йдеться в повідомленні.

У ЦГЗ зазначають, що попередні дані показують, що новий варіант коронавірусу здатний на 70% швидше передаватися між людьми.

“Будь-яка підвищена передача може збільшити ймовірність поширення, особливо в періоди, коли люди часто перебувають у великих компаніях, збираються сім’ями для святкувань, подорожують тощо”, – зазначили у відомстві.

При цьому поки немає ознак “підвищеної тяжкості інфекції або смертності, пов’язаних з цим варіантом SARS-CoV-2”. При цьому в ЦГЗ зазначили, що більшість випадків інфікування новим варіантом коронавірусу реєстрували у людей до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми.

“Надзвичайно важливим буде спостереження за ефективністю вакцин проти COVID-19, які зараз використовують в тому числі і у Великобританії. Моніторинг первинної вакцинації також може допомогти зрозуміти, чи впливає новий варіант SARS-CoV-2 на ефективність вакцин”, – резюмували в ЦГЗ.

Раніше ЗМІ повідомили, що Україна обмежить авіасполучення з Британією, як вже зробили десятки країн.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.