Зв'язок з нами

УКРАЇНА

У Кабміні прокоментували пропозицію грошей в обмін на санкції щодо ПП-2

У Кабміні прокоментували пропозицію грошей в обмін на санкції щодо ПП-2

Фото: ukrinform.ua Ольга Стефанишина прокоментувала можливу допомогу Німеччини

Економічне співробітництво з Німеччиною не може підміняти питання національної безпеки і її гарантії, які під загрозою через будівництво газопроводу в обхід України.

Віце-прем’єр з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина прокоментувала пропозицію Німеччини посилити допомогу Україні в обмін на скасування американських санкцій проти Північного потоку-2. Вона зазначила, що безпека і територіальна цілісність України не вимірюються мільйонами доларів або євро, сказала вона в інтерв’ю Укрінформу, яке було опубліковано в суботу, 20 березня.

Стефанишина зазначила, що завершення будівництва газопроводу Північний потік-2 почне новий виток інформаційної, гібридної агресії Росії проти України.

“Що стосується України, то у нас дуже просте розуміння ситуації: безпека, територіальна цілісність України не вимірюються мільйонами доларів або євро. І ми розуміємо, що запуск цього проекту, безумовно, відкриває РФ двері для повноцінної агресії на нашу територію і створює сприятливі умови для підриву іміджу України як надійного енергетичного партнера. Ми вважаємо це частиною великої гібридної війни РФ”, – заявила віце-прем’єр.

Вона нагадала, що Німеччина є основним торговим партнером України в ЄС.

“Станом на жовтень 2020 року Німеччина інвестувала в економіку України 1,67 млрд доларів. Інвестиції з ФРН ростуть… Ми обговорювали нові проекти, нові можливості для збільшення економічного співробітництва. Питання водню також пріоритетним, оскільки Україна взяла на себе зобов’язання погоджувати свою політику з цілями Європейського зеленого курсу (Green Deal)”, – заявила Стефанишина.

Віце-прем’єр зазначила, що економічне співробітництво не може підміняти питання національної безпеки і її гарантії.

Раніше повідомлялося, що влада Німеччини нібито готова збільшити інвестиції в Україну в обмін на відмову США від санкцій проти Північного потоку-2.

Раніше глава Кабміну Денис Шмигаль щодо цього сказав, що списоу санкцій політика і перспективи розвитку українсько-німецького співробітництва в сфері зеленої енергетики не пов’язані між собою.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.