Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

У “Слузі народу” назвали, які питання можуть винести на референдум після ухвалення закону

У "Слузі народу" назвали, які питання можуть винести на референдум після ухвалення закону

Верховна Рада України

Фото з відкритих джерел

Виключно електронним голосування під час референдуму бути не може, наголосив Олександр Ковальчук

Є надважливі питання, які стосуються безпеки та цілісності України, і щодо яких потрібно звірятись думками під час референдуму. Проте, якщо народ України проголосує за певне питання позитивно, це не означає, що парламент його підтримає.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція “Слуга народу”) Олександр Ковальчук.

Парламентар зауважив, що ухвалення закону про референдум – це те, що обіцяла виборцям чинна влада, щоб у питаннях, які є важливим для безпеки, розвитку та цілісного існування України, влада чула думку українців. З його слів, ухвалювати рішення щодо того, які саме питання мають бути винесені на референдум, має відповідна рада спеціалістів та парламент.

“Є такі надважливі питання, які стосуються, у першу чергу, безпеки та цілісності України, щодо яких потрібно звірятись думками. І це ще не означає, якщо народ України проголосує за те чи інше питання позитивно, що вся зала Верховної Ради це підтримає”, – сказав нардеп.

Серед питань, які можуть винести на референдум, каже Олександр Ковальчук, може бути питання щодо мови, чи варто купувати газ у РФ.

“Мені було б цікаво запитати в українців, чи дійсно вони хочуть 300 народних депутатів, а не 450”, – додав парламентар та пояснив, що йому цікаво було б дізнатися, чи всі українці розуміють наслідки такого кроку, внаслідок якого округи стануть більшими, тож обранцям стане складніше працювати, бо просто фізично потрапити у всі куточки буде складно.

Новини за темою: У Авакова пропонують винести на референдум питання про легалізацію носіння зброї

Виключно електронним голосування під час референдуму бути не може, пояснив парламентар. Воно відбуватиметься за згодою громадян або письмово, або в електронному форматі.

“Ми приречені на діджиталізацію, але це не буде через коліно”, – додав Олександр Ковальчук.

Як повідомляли, профільний комітет Верховної Ради отримав терміновий висновок від Венеціанської комісії та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини  щодо законопроєкту про Всеукраїнський референдум.

Нагадаємо, як повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, в Україні протягом трьох років проведуть загальний референдум, що визначить умови придбання земельних угідь іноземними покупцями.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.