Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі

Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі

Фото: Таймер Російський консул цього тижня відправиться на батьківщину

У разі продовження Москвою провокацій проти співробітників дипломатичних установ України в Росії, Київ залишає за собою право на подальші дії у відповідь.

Україна у відповідь на витурення українського дипломата з Росії оголосила персоною нон грата консула РФ в Одесі. Він повинен залишити країну до кінця дня 30 квітня, повідомляє прес-служба МЗС України у вівторок, 27 квітня.

У своїй заяві відомство висловило протест у зв’язку з тим, що вчора МЗС Росії оголосило персоною нон грата співробітника посольства України в Москві.

“Розглядаємо такий крок як продовження розгорнутої в РФ антиукраїнської кампанії і черговий прояв недружніх дій проти співробітників дипломатичних установ України”, – йдеться в повідомленні.

Українська сторона відкинула звинувачення Москви в тому, що дипломат нібито займався діяльністю, несумісною з дипломатичним статусом.

“Співробітник посольства України в Москві не здійснював жодних дій, які виходили б за межі його дипломатичних і консульських функцій”, – зазначили в МЗС і звинуватили Росію в порушенні Віденської конвенції про дипломатичні зносини та постійної дипломатичної практики.

У Києві попередили, що в разі продовження російською стороною провокацій проти співробітників дипломатичних установ України в Росії, залишають за собою право на подальші дії у відповідь.

Нагадаємо, 16 квітня в Санкт-Петербурзі затримали українського консула Олександра Сосонюка. У ФСБ Росії стверджують, що він був затриманий “при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ”. Росія дала йому час до 22 квітня, щоб залишити країну.

Україна у відповідь оголосила про витурення російського дипломата Євгена Чернікова з Києва. Він уже залишив країну.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.