Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

“Україна рішуче засуджує”: МЗС відреагувало на затримання протестувальників у Росії

"Україна рішуче засуджує": МЗС відреагувало на затримання протестувальників у Росії

Протести в Росії Anton Vaganov/Reuters

В українському дипвідомстві занепокоєні ситуацією навколо акцій протесту

Міністерство закордонних справ України відреагувало на затримання в Росії учасників акцій протесту на підтримку опозиціонера Олексія Навального, заявивши про занепокоєння ситуацією. Про це повідомила пресслужба українського дипвідомства.

Зазначається, що влада РФ утискає громадян, які не погоджуються з її політикою. “Російська влада замість того, щоб дослухатись до своїх громадян, які вимагають поваги до прав людини і відновлення верховенства права, продовжує застосовувати утиски проти тих, хто не згоден з репресивною політикою Кремля”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, в МЗС України наголосили на засудженні насильства стосовно протестувальників. “Україна рішуче засуджує насильство проти мирних учасників акцій протесту і затримання представників російської опозиції. Громадяни Росії заслуговують на уряд, який буде здатним забезпечити рівність перед законом, можливість реалізувати свої права і свободи, а також поважатиме права людини в інших країнах світу та на окупованих Росією територіях”, – написали в дипвідомстві.

Також Міністерство закликало міжнародне співтовариство до більш рішучого застосування всіх механізмів для припинення насильства російської влади, її агресії проти сусідніх країн, а також для протидії порушенням світового порядку зі сторони Росії.

Новини за темою: Біля посольства Росії в Києві сталася сутичка під час акції на підтримку Навального

Нагадаємо, сьогодні, 23 січня, в Росії розпочалися акції на підтримку російського опозиційного політика Олексія Навального та інших політв’язнів. Перші протести стартували у Хабаровську приблизно о 13:00 за місцевим часом (5-та година ранку за Києвом).

При цьому на Пушкінській площі в Москві, де був запланований протестний мітинг, комунальники почали перекладати плитку. Тоді ж на під’їзді до російської столиці було помічено колону бронетехніки.

Новини за темою: Кількість затриманих на акціях протесту в Росії перевищила дві тисячі

Згодом стало відомо, що в Москві затримали Юлію Навальну. Дружина опозиціонера Олексія Навального опублікувала світлину й розповіла, що перебуває в автомобілі для перевезення підозрюваних і обвинувачених. Пізніше російські силовики її відпустили.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.