Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Україна стала творцем “Асоційованого тріо”

Україна стала творцем "Асоційованого тріо"

Фото: twitter.com/DmytroKuleba Представники України, Грузії і Молдови створили формат Асоційованого тріо

Три країни домовилися про спільні дії для прискорення євроінтеграції, а також безпеки в регіоні.

Україна, Грузія і Молдова створили формат асоційованого тріо для посилення співпраці на шляху до членства в ЄС. Відповідний документ представники трьох країн підписали в понеділок, 17 травня, в Києві, розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба на спільному брифінгу з міністрами закордонних справ Грузії та Молдови.

“Ми сьогодні зробили добру справу. Ми підписали документ (меморандум про взаєморозуміння. – ред.), який встановлює “Асоційоване тріо”. Це формат посиленої співпраці наших трьох держав в напрямку європейської інтеграції”, – розповів Кулеба.

Він зазначив, що нова ініціатива дозволить Україні, Молдові та Грузії ефективніше рухатися вперед шляхом європейської інтеграції.

“Україна, Грузія і Молдова мають особливий статус асоційованих партнерів у відносинах з ЄС. Ми все зробили наш європейський вибір, підписали угоди про асоціацію і прагнемо стати членами Європейського Союзу. Сьогодні ми погодилися формалізувати цей статус і разом продовжувати рухатися шляхом до євроінтеграції”, – зазначив міністр.

Кулеба розповів, що Асоційоване тріо включає три основних елементи: структурування консультацій з європейської інтеграції між міністерствами закордонних справ, спільні дипломатичні ініціативи в діалозі з інституціями ЄС та країнами-членами і координацію позицій у рамках формату Східного партнерства.

“Цей документ підкреслює наш намір гарантувати європейську перспективу для наших держав і амбіції отримати членство в ЄС”, – зазначив Кулеба.

Глава МЗС також зазначив, що новий формат також включатиме питання безпеки та стабільності в регіоні.

Нагадаємо, в лютому три країни закликали ЄС поглибити інтеграцію і програму Східного партнерства.

Раніше повідомлялося, що Україна і Грузія відновлюють співробітництво, яке похитнулося після призначення Михайла Саакашвілі на посаду глави виконавчого комітету Національної ради реформ при президенті України. Зокрема, Грузія повернула свого посла в Україну, якого відкликала рік тому.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.