Зв'язок з нами

УКРАЇНА

Завдяки СБУ у Медведчука початок року явно не склався. Що на фігуранта чекає далі?

Виявилося, що нова влада готова до більш радикальних та системних кроків. І недавні події лише підтверджують, що Служба безпеки України взялася за Медведчука всерйоз.

Завдяки СБУ у Медведчука початок року явно не склався. Що на фігуранта чекає далі?


Серед причин для санкцій – не тільки інформаційна робота на РФ. СБУ досить швидко і дохідливо нагадала Віктору Медведчуку, в якій країні він живе.

Раніше здавалося, що статус-кво («нібито ворог, але краще його не чіпати») зберігатиметься і далі. Тим більше, з огляду на потужну підтримку ОПЗЖ з Росії. Але виявилося, що нова влада готова до більш радикальних (і що важливо – системних) кроків.

Для того, щоб після Революції Гідності знову вирости з закулісного функціонера до політичного важковаговика Віктору Медведчуку знадобилось 5 років.

Нагадаємо, що першим і стратегічно правильним рішенням були санкції до Тараса Козака та його телеканалів – 112, ZIK і NewsOne. Причина: антиукраїнська пропаганда і робота на РФ та й надані СБУ докази настільки залізобетонні, що рішення про санкції не викликало жодних сумнівів.

«За останнім соцопитуванням «Рейтингу» 72% українців схвалюють санкції щодо юридичних і фізичних осіб, діяльність яких шкодить інтересам України», — про це повідомляє «Главком»

Більшість громадян погоджуються зі словами Івана Баканова: «Існує велика різниця між свободою слова і відвертою антиукраїнською риторикою, а свобода слова закінчується там, де з’являються ознаки посягання на територіальну цілісність і суверенітет України».

Стало відомо, що канали Медведчука фінансує ТОВ «Торговий дім «Донське вугілля» з ОРЛО. Саме там, на окупованій Луганщині, відбувається повний цикл із незаконного видобутку вугілля, його реалізація в РФ зі сплатою податків до бюджету «ЛНР», які потім йдуть на «підтримку штанів» цієї псевдореспубліки. А це, як резонно зафіксувала СБУ, вже інше кримінальне провадження – «фінансування тероризму».

Тікати в Ростов Медведчуку, схоже, доведеться машинами. Оскільки санкції застосовані і до двох авіакомпаній, якими Медведчук користувався, літаючи до Криму і в РФ.

Ще одна перемога: київські депутати публічно відмовляються віддавати в оренду землю в центрі Києва для компанії, пов’язаної з Оксаною Марченко.

Також СБУ вдалось затримати «експерта», який сприяв тому, щоб частина магістрального нафтопроводу «Самара – Західний напрямок» перетекла з державної у приватну власність.
Та цей план також провалився завдяки СБУ. Після кримінальної справи нафтопровід доведеться повернути Україні.

Можна зробити висновок, що початок року у Медведчука явно пішов не за планом. І вже можна прогнозувати, що СБУ навряд чи планує знижувати темпи, копати точно є куди. Наприклад, у бік легальності коштів, за які соратник Медведчука Тарас Козак придбав у 2018-19 роках телеканали 112, ZIK і NewsOne. Грошові активи з’явилися у нього раптово через Кіпр, а купівельні операції відбувалися в Білорусі.

Зараз під санкції потрапила тільки частина майна Козака в Україні. ЗМІ повідомили, що у його «незадекларованої» цивільної дружини є ще й бізнес в РФ, і luxury-апартаменти неподалік від Кремля, і земельні ділянки в Україні.

Багато експертів відзначили, що реальна аудиторія прямих ефірів, які зараз три телеканали ведуть спільно в Youtube, – від сили 2-3 тисячі осіб. Ситуація є такою, що у громадян немає фідбеку на оте відчайдушне «вставай, страна огромная» від Вадима Рабиновича з трибуни Верховної Ради. Так, десь там є картинка нібито «утисків демократів», яку використовує пропаганда РФ, але самі українці навпаки – підтримують санкції.

СБУ всерйоз взялася за Медведчука та його оточення. Те, що не спромігся за 5 років зробити Порошенко, наважився і зробив Зеленський.

Джерело: Українське інтернет-ЗМІ «Главком».

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.